KulturaWażne wydarzenia

Sukcesy młodych pianistów z Państwowej Szkoły Muzycznej w Jaśle

Miniony rok szkolny 2011/2012 przyniósł kilka znakomitych osiągnięć młodych adeptów sztuki fortepianowej z Państwowej Szkoły Muzycznej w Jaśle na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Sukcesy młodych pianistów z Państwowej Szkoły Muzycznej w Jaśle
Największe sukcesy odniósł Michał Babiarz, uczeń klasy piątej w klasie fortepianu mgr Jadwigi Błażowskiej. Na Międzynarodowym Podkarpackim Konkursie Chopinowskim w Rzeszowie, w którym brało udział ponad pięćdziesięciu młodych pianistów z całej Polski, Ukrainy i Rumunii reprezentujących bardzo wysoki poziom sztuki pianistycznej Michał otrzymał wyróżnienie I-go stopnia (IV miejsce).
W swoim programie wykonał perfekcyjnie i niezwykle nastrojowo dwa utwory Fryderyka Chopina – Walc E-dur op. posth. oraz Nokturn Es-dur op. 9 nr 2. W jury konkursu zasiadali wybitni pianiści będący profesorami Akademii Muzycznych w Warszawie, Łodzi i Katowicach.
Kolejnym sukcesem Michała było wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz w Jaśle, w którym brało udział wielu świetnie przygotowanych młodych pianistów z całej Polski.
Ponadto Michał brał udział w Konkursie Pianistycznym „Wiosenne spotkania Muzyczne” w Kolbuszowej, na którym otrzymał III miejsce.
W związku z licznymi sukcesami Michała na konkursach pianistycznych w ubiegłym roku (I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Łańcucie, I miejsce w Konkursie Pianistycznym „Wiosenne spotkania Muzyczne” w Kolbuszowej, II miejsce na Makroregionalnych Przesłuchaniach uczniów klas fortepianu w Stalowej Woli, III miejsce na V Wiosennych Spotkaniach Pianistycznych w Dębicy) został on zaproszony do udziału w koncercie inaugurującym IV Międzynarodowy Festiwal im. Księcia Michała Kleofasa Ogińskiego w Iwoniczu Zdroju.
Sukcesy młodych pianistów z Państwowej Szkoły Muzycznej w Jaśle
Wykonał tam Nokturn cis-moll op. posth. Fryderyka Chopina, niezwykle gorąco przyjęty przez publiczność, a gra Michała była bardzo wysoko oceniona przez dyrektora artystycznego festiwalu, profesora Andrzeja Pikula, kierownika Katedry Fortepianu Akademii Muzycznej w Krakowie.
Ponadto w kategorii uczniów klas I-III kolejny reprezentant szkoły, Maciej Szpak, także z klasy fortepianu mgr Jadwigi Błażowskiej, zdobył II miejsce na Konkursie Pianistycznym „Lubaczowskie Impresje Muzyczne” w Lubaczowie. Przewodniczącym jury był znakomity pianista i profesor Akademii Muzycznej w Warszawie – Karol Radziwonowicz.
Jadwiga Błażowska, Jan Rysz

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jazzy
jazzy
2024 lat temu

Może nam nowy Możdżer wyrośnie…. Gratulacje

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x