Kultura

Super Statuetka dla MBP w Jaśle

Wspaniale rozpoczął się 2009 rok dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. MBP otrzymała z Fundacji ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom wiadomość o przyznaniu jej trzeciej już Super Statuetki za działania w roku szkolnym 2007/2008 w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Warto przypomnieć, że MBP w Jaśle nie po raz pierwszy została doceniona przez Fundację ABCXXI. Za działalność w roku szkolnym 2002/2003 otrzymała Statuetkę, w 2003/2004 – Medal, a w 2004/2005 i 2005/2006 Super Statuetkę. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle to jedyna w kraju, tak często nagradzana instytucja.

Z pomocą przyjaciół udaje się zachęcić do czytania wielu młodych jaślan. Głośne czytanie dziecku sprzyja rozwojowi języka, pamięci i wyobraźni, uczy myślenia, zapewnia emocjonalny rozwój dziecka, uczy wartości moralnych, pomaga w wychowywaniu, poszerza wiedzę, poprawia koncentrację, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie – powiedziała Małgorzata Piekarska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.
Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tak wysoko oceniono naszą pracę i wszystkich, którzy aktywnie uczestniczą w kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. MBP w Jaśle otrzymała laury dzięki dużemu zaangażowaniu wielu bibliotekarzy, szczególnie z Oddziału dla Dzieci i naszych filii. Program merytoryczny opracowała przede wszystkim Marta Gąsiorowska – kierownik Oddziału dla Dzieci MBP w Jaśle. W działaniu uczestniczyli ponadto: Halina Łopatkiewicz, Grażyna Łach, Magdalena Chart, Renata Grzegorczyk, Wiesława Warchoł, Anna Gubernat oraz Tomasz Rutana. – dodaje M. Piekarska.

MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x