Kultura

Święto Flagi w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Jaśle

Mając na uwadze świadomość tego, że uczucia miłości i przywiązania do danego kraju kształtują się już w dzieciństwie, obchody święta Flagi państwowej obchodzono uroczyście w naszym przedszkolu już w piątek 29.04.2011 r.

Święto Flagi w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Jaśle
Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem Hymnu Polskiego, a na część artystyczną złożyły się wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej oraz tańce ludowe.
Krakowiakiem dzieci zakończyły oficjalną część uroczystości. Następnie odbył się mini quiz, w którym przedszkolaki wykazały się znajomością wiedzy o naszej Ojczyźnie, a także rodzice i dzieci wzięli udział w pochodzie ulicami osiedla, podczas którego dzieci rozdawały chorągiewki przechodniom.
Obchody tego święta miały na celu kształtowanie postaw patriotycznych, promowanie polskich symboli narodowych wśród najmłodszych i najbliższego otoczenia.
Święto Flagi w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Jaśle
Wierzymy, że nasi podopieczni będąc „karmieni” treściami patriotycznymi – na miarę ich wieku i wyobrażeń o świecie – w przyszłości szczerze będą mogli zdeklarować się „Jestem Polakiem, jestem Europejczykiem”.
Joanna Szot

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x