KulturaMDKWażne wydarzenia

Talenty w Młodzieżowym Domu Kultury

Aleksandra Tocka, zwyciężczyni w kategorii gimnazjum
23 marca br. odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle 23. edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej LOVE ME TENDER. W Konkursie udział wzięło 45 wokalistów – uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych – z całego województwa podkarpackiego i z Małopolski.
Soliści prezentowali jeden utwór w wybranym przez siebie języku obcym. Większość śpiewała po angielsku, jednak były też prezentacje w języku niemieckim, włoskim,hiszpańskim i rosyjskim.
W kategorii wiekowej gimnazjum jury konkursowe postanowiło przyznać pierwsze miejsce Aleksandrze Tockiej z Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle za niezwykłe wykonanie piosenki „I have nothing” Whitney Houston. II miejsca nie przyznano, natomiast III miejsce
otrzymały ex aequo Małgorzata Niezgoda z Zespołu Szkół w Lipnicy Dolnej – za wykonanie piosenki „If I ain’t got you” Alicii Keys oraz Klaudia Bender z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, która zaśpiewała „God help” z rep. The Outcasts.
Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały: Klaudia Dereniowska z Zespołu Szkół nr 2 w Dukli oraz Karolina Jastrząb – RCKP w Krośnie.
Talenty w Młodzieżowym Domu Kultury
Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zdecydowanie najlepiej zaprezentowały się Zuzanna Gorzkowska z MDK w Sanoku i Mariola Leń z I LO w Brzozowie, które zajęły ex aequo I miejsce. Zuzanna Gorzkowska zaśpiewała „When I fall in love” Wictora Younga,
akompaniował jej Jakub Kowalewicz. Mariola Leń zaśpiewała utwór „Arlekino” z repertuaru
Ałły Pugachovy. II miejsce wyśpiewała Aleksandra Czuba z I LO w Brzozowie wykonując piosenkę „Stand up for love” Destinys Child, natomiast miejsce III zajęła Justyna Nowak z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, za wykonanie „Baby baby” z repertuaru zespołu Blue Café.
Młode talenty w Młodzieżowym Domu Kultury
W tej kategorii wyróżnienia przyznano: Arturowi Zaworze z III LO w Rzeszowie („Keineruhige Minute” Reinhard Mey), Maciejowi Leśniakowi z I LO w Jaśle („To be with you” Paul Gilbert) oraz Alicji Guzik z MDK w Gorlicach („Norwegian Wood” z rep. The Beatles).
Ponadto Aleksandra Tocka i Zuzanna Gorzkowska otrzymały Nagrodę Przewodniczącego Jury – 15 godzin nagrań w Papaya Studio mieszczącego się w Lipinkach.
Nagrody wręczali: Grażyna Leńczuk – dyrektor MDK w Jaśle, Antoni Wydro – Wicekurator Oświaty w Rzeszowie, Zbigniew Dranka – przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki oraz Aleksandra Dacyl z Urzędu Miasta w Jaśle.
Organizatorem Konkursu Piosenki Obcojęzycznej LOVE ME TENDER jest nieprzerwanie od 1988 roku Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. Współorganizatorem 23. edycji było Starostwo Powiatowe w Jaśle oraz Urząd Miasta Jasła.
Rozdanie nagród dla zwyciężców
Podczas gali wręczania nagród dokonano także odsłonięcia tablicy „Miejsce Odkrywania Talentów” otrzymanej przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle od Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jasielski MDK w roku szkolnym 2010/2011 został umieszczony na polskiej
mapie Miejsc Odkrywania Talentów i jest jednym z dwóch takich miejsc w powiecie jasielskim. Tablicę na ręce Grażyny Leńczuk – dyrektor MDK w Jaśle – wręczył Antoni Wydro – Wicekurator Oświaty w Rzeszowie.
– Jestem dumny, że mogę wręczyć tę tablicę właśnie tej placówce, która od lat dokłada wszelkich starań, by rozwijać i promować talenty, czego ten konkurs jest najlepszym dowodem – powiedział Antoni Wydro podczas uroczystej gali podsumowującej Konkurs.
W liście otrzymanym od Katarzyny Hall – Minister Edukacji Narodowej czytamy:
„Mam nadzieję, że umieszczenie na polskiej mapie Miejsc Odkrywania Talentów, znajdującej się stronie internetowej www.roktalentow.men.gov.pl, przyczyni się do promocji Państwa placówki w regionie i środowisku lokalnym, wymiany dobrych praktyk z innymi wyróżnionymi placówkami, a także przyniesie satysfakcję z pomocy młodym ludziom w osiąganiu przez nich
sukcesu na własną miarę.”
Tablica „Miejsce Odkrywania Talentów” zawisła nad wejściem do budynku MDK.
MDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
STIWEN
STIWEN
2022 lat temu

Ten konkurs obnażył Jasło jako dno talentów…Wszystkie nagrody poszły poza Jasło. O czym to świadczy??? Przede wszystkim o kierownictwie placówek MDK i JDK o docenianiu pracy z młodzieżą… No,ale jak widać nie przeszkadza to dekorowaniu medalami…Dziś jest moda na wyróżnianie,za niedziałanie-wszędzie!

Gilbert
Gilbert
2022 lat temu

Stiwenie czy Ty potrafisz czytać??? Czy byłeś na tym konkursie??? Pierwsze miejsce zajęła Ola Tocka z MDK Jasło. To prawdziwy talent!!!

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x