Kultura

To tylko Iran – zapowiedź

15 dni, 7 miast, 2 osoby, 0 planów. Wyprawa która wzięła się znikąd, doprowadziła nas daleko na południowy wschód, do kraju pełnego tajemnic i jednocześnie niepewności.

Po przylocie do Stambułu i 40 godzinnej jeździe autobusem, docieramy do Teheranu. Wszyscy mili serdeczni, chętnie pomagają, tłumaczą i uśmiechają się do nas. Inny świat, zupełnie różny od tego, który pokazują media, całkowicie inny niż ten stereotypowy, który i nam nie jest obcy, jak sami Irańczycy mówią, kreowany przez Zachód dla zdobycia wpływów w ich spokojnej ojczyźnie.

Na swojej drodze spotykamy wielu, sami uważani jesteśmy nie tylko za turystów, ale za pielgrzymów. Bardzo chętnie nasz goszczą oprowadzają po miastach, w których mieszkają, opowiadają o sobie, cieszą się ze mogą pomóc.

Bazargan, Tehean, Shiraz, Persopolis, Maybod, Yazd, Esfahan – te miasta udało nam się odwiedzić. Nie mieliśmy ze sobą przewodnika, nie znaliśmy ich języka, nie wiedzieliśmy nawet jak dojechać z miasta do miasta. Co dzień byliśmy ciekawi gdzie będziemy spać tej nocy, bo nigdzie nie mieliśmy rezerwacji noclegu. Jedyne co mieliśmy to zarysy Iranu wydrukowane na kartce A4 i… udało się!

Piotr Żurek – Iran

Polecam wszystkim taką wyprawę i jednocześnie chciałbym zaprosić na wystawę zdjęć z Iranu, która będzie prezentowana w Jasielskim Domu Kultury od 3 do 27 kwietnia br.
Wernisaż wystawy 15 kwietnia, godz. 18.00.

Do zobaczenia.

Piotr Żurek

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x