Kultura

"Towarzystwo Pana Brzechwy" w JDK

Jasielski Dom Kultury serdecznie zaprasza najmłodszych jaślan na „Towarzystwo Pana Brzechwy” – wspaniały spektakl w wykonaniu aktorów Tarnowskiego Teatru.

Widowisko prezentuje najlepsze utwory Jana Brzechwy, znane dzieciom i ich rodzicom. Opowiada o przygodach i popisach wędrownej teatralnej grupy, założonej przez Tomka Dropsa, najmłodszego z sześciu braci Dropsów, którzy w towarzystwie swoich aktorów – Bociana, Ślimaka, Myszy i Wiewiórki – występują na tarnowskim rynku i w domu krakowskiego wojewody dla jego chorej wnuczki („Bergamuty, „Stonoga”, „Bocian i Żaba”).

Po drodze oglądamy też inne występy zespołu braci Dropsów („Dziura w moście”), zwierząt na muzykalnej łące („Żurki i Biedronka”, „Żuraw i Czapla”), strażaków gaszących scenę teatru („Pali się”!), kucharzy i kelnerów w restauracji (” Nie pieprz Pietrze”), („Jajko i kura”), szoferów i urzędników wojewody. Słowem – różne rodzaje teatru w teatrze dziecięco – familijnym.


kliknij, aby powiększyć

Zapewniamy świetną zabawę w towarzystwie pana Dropsa i Jana Brzechwy – najlepszego z autorów polskiej poezji dla dzieci od lat pięciu do dziewięćdziesięciu.

Spektakl odbędzie się 18 listopada o godz. 9.00

JDK zaprasza!

JDK Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x