r e k l a m a
Kultura

Trasa Mindfiel z Acid Drinkers, Koncert z My Riot

Jasielski zespół Mindfield jest w trakcie ostatnich szlifów swojej nowej płyty. Jednak , na chwilę przerywa pracę by zagrać cztery koncerty z ikoną polskiego metalowego grania – zespołem Acid Drinkers.

Trasa Mindfiel z Acid Drinkers, Koncert z My Riot
Koncerty odbędą się:
– 28.10 – Rzeszów – Pod Palmą
– 29.10 – Zamość – Kazamata w Nadszańcu
– 30.10 – Chełm – Camerata
– 31.10 – Stalowa Wola – Labirynt
– 21.11 – Lublin – Graffiti – zagrają z zespołem My Riot , którego liderem jest Piotr „Glaca” Mohamed znany z zespołu Sweet Noise.
W miesięczniku Top Guitar napisano: „…porządny kawał energetycznej, ale i klimatycznej muzyki zagranej iście „po amerykańsku” , przywodzący na myśl takie nazwy jak TOOL, MACHINE HEAD, GODSMACK i A PERFECT CIRCLE…”
Ktoś może zapytać: A co oni w ogóle grają, do cholery?! Ale specjalnie nie określają
rodzaju ich muzyki. Muzyki się słucha, a co za tym idzie słuchający mogą ich określać na swój sposób, ale im, jako zespołowi, bardzo trudno mówić o tym i szufladkować ich utwory. Wszystko jest do posłuchania, na koncertach, na MySpace, Facebooku i na płycie.
Są  piątką osób, które mają wspólną pasję. Mimo iż każdy z nich miał inny gust muzyczny, nie przeszkadzało to w połączeniu sił, umiejętności oraz doświadczeń z poprzednich projektów i stworzeniu czegoś co nazywa się Mindfield. Wręcz przeciwnie – to właśnie dzięki temu ich styl jest wypadkową wielu przedziwnych gatunków, są w jakiś sposób rozpoznawalni i właśnie to ich odróżnia od całej reszty.
Trasa Mindfiel z Acid Drinkers, Koncert z My Riot
Przez trzy lata działalności komponowali swoje utwory oraz zagrali prawie pięćdziesiąt koncertów. Podczas pracy nad pierwszym demo w krakowskim studiu RapidFire, pomysł ewaluował i przekształcił się w EP „Snap of fingers” zawierające sześć autorskich kompozycji.
Płytka napotkała na znakomity odbiór, który zaowocował pojawianiem się zespołu w ogólnopolskich mediach. Kompozycje z „Snap of fingers” można było usłyszeć również w Programie Trzecim Polskiego Radia, Radiu Rzeszów oraz kilku mniejszych rozgłośniach.
Zagościli również na łamach ogólnopolskich magazynów takich jak „Top Guitar”, „Gitarzysta” itd. Zostali również zaproszeni przez TV Rzeszów do programu „Projekt studio”, który w całości poświęcony był ich twórczości.
Trasa Mindfiel z Acid Drinkers, Koncert z My Riot
Sukcesy grupy to min.:
– zwycięzca Cieszanów Rock Festiwal 2010,
– zwycięzca Przeglądu Rockowego Jasło 2009,
– wyróżnienie na Przeglądzie Rockowym w Krośnie,
– nominacja do nagrody „Werbel 2009” na najlepszą podkarpacka płytę roku.
Grali z takimi gwiazdami jak: Hey, Acid Drinkers, Coma, Hurt, Frontside  Proletaryat, Crosterkeler i wielu innych. Grali na takich festiwalach jak: Ciesznów Rock Festiwal 2010/2011, Krushfest 2011.
W tym momencie kończą pracę nad pierwszym długogrającym krążkiem , który będzie totalnym krokiem na przód – połączeniem mocy , delikatności, elektroniki i emocji.
metalmusicpromotion.com

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

12
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
RoninCyganHetfieldjohnBlues Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ixi
Gość
ixi

kto pamieta koncert ACIDow na stadionie Czarnych…to byly czasy…

Cygan
Gość
Cygan

Ale w Jdk można zrobić profesjonalny koncert – który będzie miał świetne doznania akustyczne – a na hali nie – a potem after party w jakiejś knajpie!

Ronin
Gość
Ronin

w JDK sie piwa neida sprzedawać a na hali można 😀

Hetfield
Gość
Hetfield

koncerty powinny wrócić do JDKu!!!

john
Gość
john

możliwe że wrócą bo Pani K. już w JDK-u nie ma ;p

Blues
Gość
Blues

Ale te dobre czasy przeminęły, gdy nastała Kasprzykowa. Zespoły grały dzięki przychylności na MOSiR. Przy tej okazji przypomnę, że dyrektor MOSiR też grał w kapeli rockowej „Waganci”z Jasła, zajmując pierwsze miejsce w przeglądzie zespołów Polski południowej wespół z zespołem Wojdaka „Wawelami”. To były piękne dni….

Prawdziwy Hetfield
Gość
Prawdziwy Hetfield

Ja pamiętam „Kwasożłopów” z czerwca 2005 z JDK :)mimo że frekwencja pozostawiała co nieco do życzenia to koncert był świetny. Dałby Bóg żeby koncerty znów do JDK-u wróciły.

Hetfield
Gość
Hetfield

na Czarnych był najlepszy koncert Acid. Rok później na Nafcie. Później w JDKu dwa razy. To były czasy… 🙂

misio
Gość
misio

ja też pamiętam Acid „Piorun” Drinkers na stadionie Czarnych . Potem grali jeszcze na stadionie Rafinerii (przyczepa tira) a nie tak dawno w jasielskiej Europie (gdy jeszcze istniała)………

Anonimowo
Gość
Anonimowo

był też na Nafcie to były czasy

viking78
Gość
viking78

Ja pamiętam

Ronin
Gość
Ronin

świetne doznania akustyczny – JDK jest dość krytycznie oceniany pod względem akustycznym jaki nasza hala ale fakt trohe lepiej hahaha
Można w jaśle zrobić każdy koncert (no prawie każdy) tylko robienie kieskiego koncertu zeby zarobili artysic i organizatorzy to cena biletu musiała by sie wachać 2 granicy 40 -70 zł a kto zapłaci taką cene ?? i 200 osób na kazdej sztuce – więc jak to rozwiązać skoro i sponsorzy tez są nie chętni do wydawania kasy na co kolwiek

Zobacz także

Close
Close
X