Kultura

Trwają V Międzynarodowe Dni Wina (foto)

Przez weekend Jasło będzie międzynarodową stolicą winiarstwa. Do naszego miasta zjechali producenci tego zaczepnego trunku m.in. z Polski, Słowacji, Węgier a także Ukrainy.

Wśród znanych marek są wina z Jasła, które z roku na rok odnoszą sukcesy na ogólnopolskich konkursach. Dzięki Dniom Wina rozwija się winiarstwo na ziemi jasielskiej.

Są to 5 Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle i jest to dla nas ogromne wydarzenie. W ciągu 5 lat niezwykle rozwinęły się winnice w Jaśle, z kilku, kilkunastu przed pięcioma laty do ponad stu w tej chwili – mówi Marek Nowiński, prezes Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia.

Dni Wina, przyciągają producentów, amatorów winiarstwa i uczą pasji jaką jest uprawa winnej latorośli. Prekursorem winiarstwa w Jaśle jest Roman Myśliwiec. Dziś z wielkim zainteresowaniem przygląda się jak dzięki takiej imprezie rośnie prestiż miasta.

Zainteresowanie naszą imprezą, już piątą z kolei, jest spore. Cieszy mnie to i myślę, że wszystkich winiarzy także. Mam nadzieję, że w przyszłości ta impreza będzie kontynuowana i przyniesie ona wiele dobrego nie tylko winiarzom, ale przede wszystkim miastu. Przyczyni się do promocji Jasła w Polsce i za granicami również – mówi Roman Myśliwiec, prekursor winiarstwa w Jaśle.

A prestiż imprezy doceniają goście odwiedzający Jasło.

K. Kowalczyk / S. Binkowicz
Jaslonet.pl

– – –
Fotogaleria:

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
DAWID
DAWID
2024 lat temu

ZA TE PIENIADZE Z IMPREZY OGLI BY WYBUDOWAC POMNIK LECHOWI… BUAHAAHUHAA ZARTUJE!!!!! MAM NADZIEJE ZE TAKIEGO NIGDY W NASZYM MIESCIE NIE POSTAWIA

sierpień
sierpień
2024 lat temu

W miesiącu trzeźwości: 100 lat, 100 lat niech żyje władza /miejska/ nam:lol:

do sierpien
do sierpien
2024 lat temu

bo to ludzie tego pokroju-panu Bogu świeczke a diabłu ogarek 🙂

POMON
POMON
2024 lat temu

Piłem to jasielskie wino.
Oprócz wina z Pektowniu pozostałe to siki.
Pozdrowienia dla koneserów win z okolic sklepu BOGUMIŁ.

Łyba
Łyba
2024 lat temu

Skoro to są międzynarodowe dni wina, to przecież nie jasielskie władze ustalają kiedy ta impreza się odbywa. Polecam przejechać sie na Węgry, tutaj to dopiero są dni wina 😉

leszcz.pl
leszcz.pl
2024 lat temu

Co ma miesiąc trzeżwości do promocji wina.Czy zaraz musisz się ochlać? To impreza dla koneserów a nie pijaków…:lol::uhoh:

as
as
2024 lat temu

sierpniu dni wina są już kilka lat, a ten miesiac trzezwości wymyslili chyba niedawno

Seth_I
Seth_I
2024 lat temu

Miesiąc trzeźwości to wymysł idiotów i włazid… klerowskich. Dni wina to żenada. W "weekend" Jasło było "międzynarodową stolicą ZACZEPNEGO (sic!) trunku ", co by to nie znaczyło a codziennie i przy wyborach to ciemnogród, zaścianek i WIOCHA.

Koneser
Koneser
2024 lat temu

Niech jej gwiazdka pomyślności…
W miesiącu trzeźwości…
A cooo, dawaaali za daaarmo to degustowaaałem…i wznoszę toaaast:
A za miesiąc, za półtora niech ją…

AA
AA
2024 lat temu

Czy za degustację płaci miasto? Jeżeli tak, to śmierdzi.Chyba nie można płacić publicznymi pięniędzmi za picie alkoholu.

nie maryian
nie maryian
2024 lat temu

śWIETNA ORGANIZACJA KAPITALNA IMPREZA TROCHE TYLKO ZIMNO BYłO

Karol
Karol
2024 lat temu

Polskie wina nie ustępują tym z zagranicy,zwłaszcza wytrawne.Próbowałem! Mankament imprezy to niemożność kupienia polskich win,win z Jasła oraz cena wejściówki. Reszta-brawo!

OPTYMISTA
OPTYMISTA
2024 lat temu

OLBRZYMIA IMPREZA POD WZGLEDEM ROZMACHU ZORGANIZOWANA PROFESJONALNIE GRATULACJE DLA ORGANIZATOROW .

Back to top button
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x