r e k l a m a
JDKKultura

Trzeba marzyć

To tytuł koncertu, który rozpocznie tegoroczne III JasMaty – Jasielskie Jazzowe Klimaty. Piosenki do tekstów Jonasza Kofty i Jana Wołka wykona Anna Stankiewicz. Artystce akompaniować będą: Janusz Strobel (gitara klasyczna), Andrzej Jagodziński (fortepian, akordeon), Adam Cegielski (kontrabas) oraz Czesław Bartkowski (perkusja).

Trzeba marzyć
Koncert odbędzie się 14 grudnia br. o godz. 18.00 w Jasielskim Domu Kultury. Bilety w cenie 30 zł (dorośli) i 20 zł (młodzież szkolna) są do nabycia w sekretariacie JDK.
***
Dwupłytowy album „STROBEL KOFTA WOŁEK Anna Stankiewicz”  to 21 piosenek Janusza Strobla do tekstów Jonasza Kofty i Jana Wołka. Stylistyka piosenek łączy w sobie najbardziej wartościowe elementy gatunku: piękne melodie, wyrafinowaną harmonię, komunikatywną i przejrzystą formę. Najwyższej próby poetyckie teksty w warstwie muzycznej zachowują jazzowe aranżacje, w których nie brakuje partii improwizowanych przez wybitnych artystów – Janusza Strobla, Andrzeja Jagodzińskiego, Henryka Miśkiewicza, Roberta Majewskiego czy Mariusza „Faziego” Mielczarka. Piosenki te śpiewa Anna Stankiewicz. Album w większości obejmuje niepublikowane dotąd kompozycje, a takim piosenkom jak „Trzeba marzyć”, „Kiedy księżyc jest w nowiu”, czy „Nieobecni”, artystka nadała nowy wymiar.  Płyta „STROBEL KOFTA WOŁEK Anna Stankiewicz” wpisuje się na stałe w kanon najwyższych wartości polskiej piosenki. (źródło www. strobelkoftawolek.pl)
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x