r e k l a m a
Kultura

Tysiące osób na uroczystościach odpustowych w Dębowcu (foto)

Dziś kończą się uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Mszy Świętej odpustowej przewodniczył ks. Abp Mieczysław Mokrzycki z Lwowa. Na plac obok sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej przybyło tysiące osób.

Są to wyjątkowe uroczystości bo to jest nasz rok dziękczynienia za 100 lat obecności księży misjonarzy saletynów na dębowieckiej, jasielskiej ziemi – mówi ks. Roman Grądalski, kustosz sanktuarium MB Saletyńskiej w Dębowcu.

Uroczystości odpustowe rozpoczęły się w czwartek. Ten dzień modlitw skierowany przede wszystkim dla chorych, przyciągnął nie tylko osoby z problemami zdrowotnymi, ale również pracowników służby zdrowia. Po Mszy Świętej dla chorych odbyło się nabożeństwo eucharystyczne z błogosławieństwem lurdzkim.

Piątek był dniem saletyńskim. Modlono się przede wszystkim o powołania kapłańskie i zakonne.

Sobotnie uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kaplicy MB Saletyńskiej przed koronowaną figurą. Sanktuarium i plac sanktuaryjny zapełniła młodzież, kandydaci do sakramentu bierzmowania, którzy przybyli w pielgrzymce razem ze swoimi rodzicami i świadkami bierzmowania.

Niedziela to punkt kulminacyjny całych uroczystości. Uroczystej sumie o godzinie 11 przewodniczył ks. Abp Mieczysław Mokrzycki z Lwowa. Na sumę przybyły poczty sztandarowe i delegacje z wieńcami żniwnymi. Całość uroczystości odpustowych zakończy Apel Maryjny o godzinie 21.

W uroczystościach wziął udział Generał Zgromadzenia Saletynów ks. Dennis Loomis z Rzymu, oraz zarząd prowincji polskiej Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów.

W. Żebracki
Jaslonet.pl

– – –
Fotogaleria:

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
jasiuantyklerykałzorkLuterQilmaxeR Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
QilmaxeR
Gość
QilmaxeR

hehe a ja stałem na odbstawie jako strażak;p

Luter
Gość
Luter

Czy to był odpust zupełny?

zork
Gość
zork

średniowiecze

antyklerykał
Gość
antyklerykał

sredniowieczny popieram

jasiu
Gość
jasiu

Modlą się o wszystko,bez przerwy i po kilkanaście razy w tej samej sprawie.Jest podejrzenie,że te modlitwy albo nie docierają do góry,albo Stwórca ma już ich serdecznie dosyć.

Close
X