Kultura

Uczennica Gimnazjum Nr 2 w Jaśle trzecia w Polsce

Izabela Filip, uczennica III klasy jasielskiego Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Zespole Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle zajęła trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg”.

Laureatka konkursu wraz z opiekunem (kliknij aby powiększyć)
W dniu 16 maja br. wraz ze swym nauczycielem – opiekunem Wiesławem Hapem uczestniczyła w uroczystym podsumowaniu konkursu, które odbyło się w Warszawie, w auli Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Okolicznościowy dyplom i cenną nagrodę rzeczową otrzymała z rąk prof. dr. hab. Wiesława Jana Wysockiego.
Organizatorem tego cieszącego się dużą popularnością konkursu jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Warszawie, a jego współorganizatorem i współpracownikiem merytorycznym – Wydział Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Młoda jaślanka musiała zmierzyć się z tematem „Najważniejsze wydarzenia historyczne mojego regionu”. Przygotowując się do konkursu zebrała mnóstwo materiału, później dokonała jego weryfikacji i selekcji oraz krytycznej analizy źródeł, po czym opisała jej zdaniem najistotniejsze wydarzenia z dziejów Jasła i regionu.Skomentowała je i opatrzyła wnioskami. Cały swój dorobek badawczy zawarła w obszernej pracy, która uzyskała duże uznanie w oczach ekspertów z dziedziny historii. Warto dodać, że cztery lata temu inna uczennica Gimnazjum Nr 2, również podopieczna W. Hapa, Justyna Berowska zajęła w tym konkursie I miejsce w Polsce.
DR

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
...
...
2024 lat temu

Gratulacje Iza ! :))

ja
ja
2024 lat temu

Pan Wiesław Hap I Wielki!!!

Emka
Emka
2024 lat temu

Gratulacje dla Izy oraz Pana Wiesia Hapa, który uwielbia historię i regionalizm! Równy gość!!
Była uczennica.

Jaślanka
Jaślanka
2024 lat temu

Iza gratulacje!

Daniel
Daniel
2024 lat temu

Zawsze wiedziałem, że jestes wielka! Gratulacje Iza!

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x