r e k l a m a
Kultura

Uczestnik "You Can Dance" poprowadził warsztaty hip-hop

Warsztaty taneczne hip hop new age, które odbyły się w sobotę i niedzielę ( 5 i 6 bm.) w Gimnazjum nr 1 zgromadziły sporą, bo ponad trzydziestoosobową grupę chętnych. Jasielski Dom Kultury, który jest organizatorem tanecznych spotkań, trafił swoją propozycją w dziesiątkę, gdyż, jak mówią uczestniczki warsztatów, takich propozycji jest niewiele nawet w skali całego województwa.

Warsztaty poprowadził Tomasz Prządka, znany z występów w trzeciej edycji programu TVN „You Can Dance”, gdzie dotarł do finałowej szesnastki. – Podoba mi się styl Tomka, jest taki kobiecy – mówi Aleksandra Samson, uczestniczka warsztatów.

New age hip hop to nowy styl tańca, mający zaledwie kilkuletnią historię, podobno nie jest trudny do opanowania: – każdy się może tego stylu nauczyć – mówi Kamila Wojtowicz, która tańcem para się już od 10 lat. – Oczywiście lepiej jest, gdy ma się do tego predyspozycje, ale moim zdaniem to głównie kwestia chęci – dodaje. W tym stylu tańca jest nadzwyczaj ciekawa choreografia, współgrają w niej przeciwieństwa; duża dynamika z płynnymi ruchami. – Taniec to przyjemność i sposób na odbicie się od rzeczywistości – mówi Andżela Komarnicka, a kolejna uczestniczka warsztatów, Agnieszka Fedorkiewicz twierdzi, że ją akurat taniec odstresowuje.

W hip hopie niezwykle ważne jest pokazanie emocji tancerza, stąd, co widać po sali treningowej, styl ten chyba bardziej odpowiada dziewczynom. Poza wszystkim jest to też ciekawa forma spędzenia wolnego czasu. – Na zajęcia taneczne prowadzone przez Katarzynę Koronę w Jasielskim Domu Kultury uczęszczam dopiero od dwóch miesięcy ale już mogę powiedzieć, że bardzo mi się one podobają i cieszę się, że się na nie zapisałam – podsumowuje Magda Balasa z Brzostku. Na zakończenie warsztatów uczestnicy wyrazili nadzieję, że pomysł ten będzie kontynuowany w przyszłości.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciej
Maciej
2021 lat temu

Tak więc owa delirka bez konwulsji dotarła pod strzechy Jasła…Tragedia.Ale JDK potrafi.

ta co tam była ;**
ta co tam była ;**
2021 lat temu

super byłoo;]

Pyśka
Pyśka
2021 lat temu

Wygląda nieźle… a ile lat trzeba mieć żeby można było się zapisać? Ja bardzo lubię tańczyć i bardzo chciała bym się zapisać. Jeśli ktos wie to niech poda wszystkie szczegóły.
Z góry dziękuję. 😉 🙂

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X