Kultura

"Uczta z pomarańczą", czyli "sercem serca życia tyś jest, miłości…"

Gałczyński, Tetmajer – to tylko dwaj z licznie przywołanych polskich poetów, którzy podejmowali się poruszania tematu miłości w swojej twórczości, która to dziś wzbogaciła się w bogate inscenizacje dopełnione także oryginalnym strojem.

Czym jest miłość? Niejednoznacznym i skomplikowanym uczuciem? Codziennym podejmowaniem trudów o lepsze jutro drugiego człowieka? Czarem? Magią? A może wartością z nutką egzotycznego smaku?

„Uczta z pomarańczą”, bo taki tytuł nosiła wieczornica w Jasielskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej, skupiła się na przedstawieniu rozmaitych oblicz miłości, aby podjąć próby zdefiniowania z pozoru prostego, lecz niejednokrotnie trudnego do opisania sześcioliterowego wyrazu.

Miłość – bardzo magiczne słowo. Każdy z nas chce kochać i być kochanym. Myślę, że to bardzo wdzięczny temat, nie tylko dla młodych ludzi, którzy mi go zaproponowali, a ja się na to zgodziłam i razem ze studentem Uniwersytetu Pedagogicznego – Danielem Korczykowskim napisaliśmy scenariusz. – mówi Grażyna Jędryczka, kierownik pedagogicznej biblioteki wojewódzkiej w Krośnie.

Jak wspomniała również, całe spotkanie zainicjowała młodzież. To oni wpadli na pomysł skupienia się na miłości, a także włożyli trud w przygotowania „Uczty z pomarańczą”.

Bardzo mnie to cieszy, że są młodzi ludzie, którzy chętnie biorą udział w takich spotkaniach, że włączają się w imprezy czytelnicze, bo bez ich zaangażowania nie zrealizowałabym nawet najlepszego pomysłu. Warto współpracować z młodymi, bo przecież to nasza przyszłość – kontynuuje pani Grażyna Jędryczka.

Publiczność zgromadzona w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej miała okazję wysłuchać recytacji przedstawicieli grupy oazowej działającej przy Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Jaśle – uczniów jasielskich szkół, głównie gimnazjów i liceów a także studentów. Najmłodszy z deklamatorów jest uczniem klasy III SP nr 2, który początkowo zachwycił publiczność humorem, a później niesamowitym głosem wykonując piosenkę Ani Wyszkoni „Czy ten Pan i Pani” w duecie z… sympatyczną Biedronką. Całe spotkanie uzupełniła nastrojowa aranżacja wnętrza: zapalone świece pomiędzy pachnącymi pomarańczami, co dopełniło smaku „Ucztowania z pomarańczą”.

Sylwia Binkowicz
Jaslonet.pl

– – –

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karolina K .:D
Karolina K .:D
2024 lat temu

to ja Jestem biedronką xd :p;)
a mój Brat Żuczkiem .:)

enate
enate
2024 lat temu

a ja znowu pogratuluje Sylwii 🙂

Czytelnik
Czytelnik
2024 lat temu

brawo dla tej osoby, która robiła zdjęcia-są magiczne!Jak zwykle Biblioteka Pedagogiczna z czymś wyjątkowym!

buba
buba
2024 lat temu

zdjęcia przepiękne wieczór wspaniały magiczne spędzenie czasu 🙂

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x