Kultura

V Przegląd Uczniowskich Teatrów Profilaktycznych PRO–SCENKI (foto)

1 grudnia odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle V Przegląd Uczniowskich Teatrów Profilaktycznych PRO – SCENKI. Celem przeglądu jest prezentacja i konfrontacja uczniowskich zespołów teatralnych z terenu powiatu jasielskiego oraz wzmożenie działań profilaktycznych wśród młodzieży.

Więcej zdjęć w fotogalerii

W tym roku zgłosiło się 5 zespołów reprezentujących gimnazja w Krempnej, Opaciu, Szebniach, Jaśle (Gimnazjum nr 1) i Trzcinicy.

Jury w składzie: Anna Bajdzienko – instruktor teatralny z Piotrkowa Trybunalskiego, Jolanta Jaracz – wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle,  Patrycja Bimkiewicz – podinspektor Wydziału Strategii Urzędu Miasta w Jaśle, Bożena Krawczyk – pedagog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jaśle, Anna Śnieżek – młodszy aspirant Komendy Powiatowej Policji w Jaśle; postanowiło przyznać wyróżnienie specjalne dla zespołu FIGIEL z Gimnazjum w Opaciu za spektakl „Cudnalińscy”.

Gościnnie wystąpił Jezuicki Teatr Dziecięcy działający przy Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie Trybunalskim ze spektaklem „Za zasłoną”.

Fundatorami nagród byli: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA Karpacki Oddział Obrotu Gazem w Tarnowie Gazownia Jasielska, Urząd Miasta w Jaśle oraz firma „Domicela”.

MDK
Zdj. D.Tęcza MDK
– więcej zdjęć w fotogalerii

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x