r e k l a m a
JDKKultura

VI Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów zakończony Grand Prix dla oboistki z Białegostoku

94 uczniów szkół muzycznych, m.in. z: Krakowa, Nowego Sącza, Rzeszowa, Poznania, Białegostoku, Warszawy, Gliwic, Katowic, Opola, Tarnowa i Legnicy, wystąpiło w VI Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz, zorganizowanym przez Jasielski Dom Kultury, przy udziale Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle. Grand Prix konkursu zdobyła grająca na oboju Marta Agnieszka Dolińska z OSM II st. w Białymstoku.

VI Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów zakończony Grand Prix dla oboistki z Białegostoku
Konkursowe przesłuchania trwały 2 dni (14, 15 kwietnia br.) w JDK i PSM w Jaśle. Prezentacje młodych muzyków oceniło jury w składzie: prof. Igor Cecocho (Akademia Muzyczna we Wrocławiu – trąbka), prof. Paweł Głombik (Akademia Muzyczna w Katowicach – wiolonczela), II st. kw. Mariola Cieniawa–Puchała (Akademia Muzyczna w Krakowie – fortepian), II st. kw. Marek Mleczko (Akademia Muzyczna w Krakowie – obój), I st. kw. Kazimierz Skowronek (Akademia Muzyczna w Katowicach – skrzypce), dr Piotr Chołołowicz (Akademia Muzyczna w Katowicach – akordeon). Wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się 16 kwietnia br., przed koncertem laureatów, w którym wystąpili: Aniela Sereda, Marta Agnieszka Dolińska, Robert Maciejowski, Roksana Kwaśnikowska, Paulina Juszczak, Jan Mrożek i Michał Orlik.
VI Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów zakończony Grand Prix dla oboistki z Białegostoku
– Wysłuchaliśmy około stu młodych, wspaniałych wykonawców, prezentujących bardzo wysoki poziom – mówił w imieniu jurorów Marek Mleczko, przed wręczeniem nagród. – Jednym z wymogów konkursu było to, aby wykonać utwory z pamięci. Przez dwa dni nie zdarzyło się aby którykolwiek z wykonawców miał jakiekolwiek problemy pamięciowe. Mało tego, poziom wykonawczy w odniesieniu do różnych elementów związanych z warsztatem instrumentów był również bardzo zadowalający. Mogliśmy usłyszeć świetnie przygotowaną młodzież, otoczoną znakomitą opieką swoich pedagogów. Jako nauczyciel akademicki muszę wyrazić swoje zadowolenie z tej pracy w szkolnictwie I i II stopnia. Bardzo serdecznie gratuluję i dziękuję za tak wspaniałe przygotowanie pedagogom, a młodzieży dziękuję, że tak poważnie podeszła do tego konkursu.
W protokole komisji konkursowej jurorzy zauważyli, że: „Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów jest konkursem interdyscyplinarnym, co przyczynia się do integracji środowiska młodzieży muzycznej w Polsce. Ponadto jury podkreśla, iż uczestnicy tegorocznej edycji konkursu prezentowali bardzo wysoki poziom wykonawczy. (…) Ogólnopolski Konkurs Młodych instrumentalistów staje się bez wątpienia jedną z najbardziej znaczących imprez na mapie konkursów muzycznych w Polsce. W związku z tym, jury wyraża głębokie przekonanie o potrzebie jego kontynuacji”.
VI Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów zakończony Grand Prix dla oboistki z Białegostoku
Podziękowania od jury dla organizatorów, na ręce dyr. JDK Krystyny Kasprzyk, za „zaangażowanie i ogromny wkład pracy w wysoce profesjonalne przygotowanie imprezy”, złożył podczas koncertu laureatów Marek Mleczko.
Nagrody pieniężne ufundowane przez JDK i wyróżnienia laureatom wręczyli jurorzy prof. Igor Cecocho i Marek Mleczko oraz Krystyna Kasprzyk, dyr. JDK.
Zobacz nagrodzonych (plik w formacie .rtf)
JDK

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jaślaczka
jaślaczka
2021 lat temu

to jest chyba jakaś pomyłka !? konkurs organizowany „przy udziale szkoły muzycznej”? z tego co mi wiadomo, to szkoła muzyczna była pomysłodawcą i głównym organizatorem wcześniejszych edycji tej imprezy. w jdk odbywały się tylko sobotnie koncerty laureatów. Czy już KK nie potrafi wymyśleć nic swojego tylko ZABIERA (!) cudze pomysły, za które poźniej dostaje gratulacje? Nieładnie…

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X