r e k l a m a
Kultura

VII Piknik z Konikiem Polskim w Trzcinicy

W dniach 12-13 września br. na obiektach Zespołu Szkół w Trzcinicy odbędzie się „VII Piknik z Konikiem Polskim”, współfinansowany ze środków Samorządu Województwa, Urzędu Miasta w Jaśle i Gminy Jasło, Starostwa Powiatowego w Jaśle oraz licznych sponsorów, m.in. ZTS Gamrat S.A. ,  Trans- Wiert Jasło i Bank Spółdzielczy w Bieczu. Impreza odbędzie się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Wojewody Podkarpackiego, Burmistrza Miasta Jasła i Wójta Gminy Jasło.


Piknik z Konikiem Polskim – Jasło 2008

„Piknik z Konikiem Polskim” na stałe wpisał się w ogólnopolski kalendarz imprez hodowlano-sportowych i promuje jedną z najstarszych ras hodowlanych koni – konika polskiego, który jest objęty programem ochrony zasobów genetycznych, co daje możliwość realizacji wielu programów promujących nasz region w skali kraju. Rasa ta coraz częściej jest hodowana w naszym regionie i stanowi uzupełnienie oferty turystycznej Podkarpacia.

Piknik skupia corocznie tysiące osób z całej Polski. Niewątpliwe jednymi z największych atrakcji dla widzów najlepiej ukazujących zalety konika polskiego są:
– ocena hodowlana na płycie,
– próba dzielności,
– „Na Jasielskiej Ścieżce Konika Polskiego” – pokaz pracy konika polskiego w terenie.

Piknik z Konikiem Polskim – Jasło 2008

Podczas tych konkurencji można poznać najlepsze koniki polskie oraz obejrzeć w praktyce ich specyficzne zdolności. Piknikowi towarzyszy wiele imprez kulturalnych. Organizatorzy imprezy przygotowali też wiele atrakcji tj.: pokaz jeździecko-szermierczy, konkurs powożenia, jazdy konne i przejazdy bryczką dla publiczności.

Będzie można także obejrzeć wystawy firm działających w branżach okołorolniczych oraz prezentacje rękodzieła i rzemiosła ludowego (w tym kowalstwa tradycyjnego i artystycznego oraz ekspozycję produktu lokalnego).

Serdecznie zapraszamy!

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Beata
Beata
2023 lat temu

Fajne;)

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x