JDKKultura

VIII Jesienne Spotkania z Teatrem – terminarz

Od 8 października do 2 grudnia br. potrwają VIII Jesienne Spotkania z Teatrem. Podczas tegorocznej edycji na scenie Jasielskiego Domu Kultury zobaczymy m.in.: Jerzego Schejbala, Olgę Sawicką, Sławomira Packa, Magdalenę Zawadzką, Krystynę Tkacz, Joannę Żółkowską oraz Joannę Brodzik i Darię Widawską. Piękną historię o niespełnionej miłości przedstawi Narodowy Lwowski Teatr i Opery i Baletu.

Organizatorem VIII Jesiennych Spotkań z Teatrem jest Jasielski Dom Kultury, a partnerami wydarzenia są: Miasto Jasło, Lotos S.A oraz PGNiG.

VIII Jesienne Spotkania z Teatrem
VIII Jesienne Spotkania z Teatrem
Tegoroczne spotkania z teatrem rozpoczną się od sztuki „Mayday II” Raya Cooneya, która jest kontynuacją perypetii taksówkarza wszechczasów. Komedię okrzyknięto jedną z najbardziej popularnych, rozrywkowych spektakli ostatnich lat. W światowym hicie wystąpią znani aktorzy telewizyjni: Marek Siudym/Marek Włodarczyk, Michał Koterski, Michał Milowicz/Mariusz Krzemiński, Marcin Mroczek/Mateusz Łapka, Joanna Jabłczyńska/Katarzyna Polewany, Anna Gzyra, Aneta Zając/Kamila Polak. 8 października, godz. 18.00, cena biletu: 90 zł.
„Życie: Trzy wersje” Yasminy Rezy, to spektakl przygotowany z okazji jubileuszu 70. urodzin Jerzego Schejbala, który sztukę reżyseruje i w niej gra. Poza nim w spektaklu zobaczymy również: Olgę Sawicką, Martynę Trawczyńską i Sławomira Packa. „Życie: trzy wersje” to opowieść o ludzkich zachowaniach, odsłaniająca bolesną prawdę o człowieku, zawierająca wiele cennych spostrzeżeń na temat naszej codzienności. Napisała ją Yasmina Reza, francuska autorka i aktorka, której sławę przyniosła farsa „Bóg mordu”, prezentowana przez Teatr Ateneum podczas IV Jesiennych Spotkań z Teatrem. 12 października, godz. 18.00, cena biletu: 70 zł.
„Lilka, cud miłości” to kolejny spektakl w ramach VIII Jesiennych Spotkań z Teatrem, oparty na poezji, wspomnieniach, listach i dzienniku Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, zwanej przez bliskich Lilką. Sztuka powstała w 70. rocznicę śmierci wielkiej poetki i jest niepowtarzalną okazją, aby usłyszeć i zobaczyć cztery znakomite aktorki opowiadające o różnych obliczach Lilki. Są to: Magdalena Zawadzka, Joanna Żółkowska, Afrodyta Weselak, Krystyna Tkacz. 24 października, godz. 18.00, cena biletu: 70 zł.
„Testosteron” Andrzeja Saramonowicza wystawiany był ponad 440 razy i przyciągnął do „Bagateli” ok. 130 tysięcy widzów. Zachęcamy również jasielską publiczność do obejrzenia tej znakomitej farsy o współczesnych mężczyznach, doskonale napisanej i świetnie zagranej przez aktorów Teatru Bagatela, na czele ze Sławomirem Sośnierzem w roli ojca niedoszłego Pana Młodego. 28 października, godz. 18.00, cena biletu: 80 zł.
Znana, chyba każdemu historia zatargu Cześnika Raptusiewicza z Rejentem Milczkiem wciąż bawi dowcipem, zachwyca pięknem frazy, porywa wyrazistymi postaciami, które mimo kostiumów, zdają się być całkiem współczesne. Arcydzieło Aleksandra hr. Fredry wystawiane w Teatrze STU, w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego, od 12 lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem, ze względu na finezyjne i brawurowe aktorstwo, które – jak mówią krytycy – stanowi napędową siłę spektaklu. W ramach tegorocznych Jesiennych Spotkań z Teatrem podziwiać będziemy: Dariusza Gnatowskiego, Aleksandrę Pocicę, Andrzeja Roga, Marcina Zacharzewskiego, Beatę Rybotycką, Łukasza Rybarskiego, Franciszka Mułę, Wiesława Smełkę, Macieja Rybickiego, Włodzimierza Jasińskiego. 3 listopada, godz. 18.00, cena biletu: 80 zł.
„Di, Viv, Rose” to sztuka o trzech dziewczynach: Di (Joanna Brodzik), Viv (Małgorzata Lipmann) i Rose (Daria Widawska). Poznajemy ich studenckie życie, pierwsze miłości, zwariowane pomysły. Wchodzimy w świat kobiet nieprzeciętnych, zabawnych, pełen śmiechu, wzruszeń, bogaty w emocje i przeświadczenie, że przyjaźń pomaga przetrwać najtrudniejsze chwile życia. To spektakl, który wzrusza, bawi i pobudza do głębszych refleksji. 17 listopada, godz. 18.00, cena biletu: 70 zł.
„Don Kichot”, balet w 3 aktach z udziałem artystów Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu. Libretto, na postawie powieści Miguela Cervantesa napisał Marius Petipa. Kanwą widowiska są przedziwne przygody błędnego rycerza z La Manchy. Spotkania z kolejnymi bohaterami baletu, zabawne sytuacje są pretekstem do popisowych wariacji solowych, duetów i tańców zespołowych. „Don Kichot” jest – obok „Jeziora Łabędziego” i „Giselle” – najczęściej wystawianym baletem klasycznym. 2 grudnia, godz. 18.00, cena biletu: 80 zł.
Bilety i karnety na VIII Jesienne Spotkania z Teatrem można kupić lub zarezerwować w sekretariacie Jasielskiego Domu Kultury, od poniedziałku do piątku, w godz. od 8.30 do 15.30. Rezerwacji biletów można dokonać także telefonicznie oraz kupić przez system biletowy http://s7.systembiletowy.pl/jdk/system_portal.php/. Cena karnetu: 490 zł.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x