JDKKultura

VIII Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle. Męski świat…

Zabawną stronę życia mężczyzn, których głównym zajęciem i ambicją jest udowadnianie swojej męskości bliższemu i dalszemu otoczeniu, przedstawił autor „Testosteronu”. Sztuka została wystawiona w Jasielskim Domu Kultury w miniony piątek (28 października br.), w ramach VIII Jesiennych Spotkań z Teatrem w Jaśle.

VIII Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle. Męski świat...
VIII Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle. Męski świat...
– Testosteron Andrzeja Saramonowicza wystawiany był ponad 440 razy. Jest to błyskotliwa komedia o współczesnych mężczyznach – mówił dyrektor JDK Janusz Szewczyk, zapowiadając czwarty spektakl tegorocznych spotkań teatralnych.
Świat mężczyzn przechwalających się (podczas przyjęcia, które miało być weselem, ale panna młoda się rozmyśliła) swoimi seksualnymi podbojami, a przy tym manipulowanych przez „zdobyte” kobiety, rozśmieszył widownię niemal do łez. Szczególnie w drugiej części aktorzy świetnie zagrali prowadzoną po kilku flaszkach „męską” dyskusję do upadłego (wokół walki płci i męskości), pełną bufonady i udowadniania swoich racji, aż po demonstrowanie – w kółku, na mocno chwiejnych nogach – atrybutów męskości, wywołując co chwilę salwy szczerego śmiechu na widowni.
W sztuce wyreżyserowanej przez Piotra Urbaniaka wystąpili: Sławomir Sośnierz, Wojciech Leonowicz, Jakub Bohosiewicz, Patryk Kośnicki, Marcin Kobierski, Krzysztof Bochenek i Maurycy Popiel.
***
Następny spektakl w ramach VIII Jesiennych Spotkań z Teatrem w Jaśle, których partnerami są: Miasto Jasło, Grupa LOTOS i PGNiG, wystawiony zostanie już w najbliższy czwartek (3 listopada br.). To „Zemsta” w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego, z którą do Jasła przyjedzie krakowski Teatr Scena STU.
Dwa tygodnie później (w czwartek 17 listopada) na scenie JDK można będzie obejrzeć „Di, Viv, i Rose” w wykonaniu warszawskiego Teatru Capitol, a ostatnim widowiskiem tegorocznych spotkań teatralnych będzie – 2 grudnia br. (piątek) – balet „Don Kichot”, w którym wystąpią artyści Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x