Kultura

W Ekwadorze zobaczą jak żyje się w Jaśle

Do Jasła zawitała ruchoma wystawa fotografii „Mój świat. Ekwador oczami dziecka”, której wernisaż odbył się  wczoraj w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle.

Na wernisażu obecne były przedszkolaki, gimnazjaliści oraz podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Jaśle.

Wystawa prezentuje zdjęcia wykonane przez dzieci i młodzież z ekwadorskiego miasteczka Chunchi. Na fotografiach możemy zobaczyć codzienne życie młodych Ekwadorczyków.

Wystawa odwiedziła Warszawę, (była pokazywana w Cafe Colombia, Świetlicy na Mokotowie, Instytucie Cervantesa) teraz  zawitała do Jasła.

Główny cel wystawy to pokazanie swojego świata. Zbliżenie kultur, zbliżenie do siebie ludzi, którzy może mieszkają daleko od siebie  a mają tyle podobnych rzeczy, które ich łączą. Myślę, że taka wystawa pokazuje tak naprawdę jak wygada to życie w Ekwadorze, przełamuje też stereotypy zwłaszcza nas dorosłych na temat tego państwa – mówi Marzena Maksym, pomysłodawca wystawy.

Prócz pokazania dzieciom i młodzieży codziennego życia  Ekwadorczyków, młodzież będzie mogła wykonać zdjęcia z Jasła, które pojadą do Ekwadoru.

Temat jest bardzo szeroki, bo pokazują mój świat, więc dzieci będą mogły fotografować wszystko co im się wyda ciekawe i interesujące. Na zdjęciach z Ekwadoru byli rodzice, wujkowie, szkoła, czy przystanek autobusowy. Co będą chciały pokazać dzieci z Jasła zobaczymy –  tłumaczy Marzena Maksym.

Oprócz zdjęć do Ekwadoru pojadą również prace plastyczne wykonane dzisiaj przez przedszkolaków oraz życzenia.

Fotografie, które powstaną dzisiaj i jutro w Jaśle  pojadą w świat,  będą one pokazane w Ekwadorze, być może mieszkańcy tamtejszego miasteczka poznają Jasło a może te zdjęcia odwiedzą inne państwa, więc myślę, że jest to świetny sposób pokazania światu  naszego miasta oczami dziecka – mówi Grażyna Leńczuk, dyrektor MDK Jasło.

A szanse na to są spore, kolejnym przystankiem wystawy będzie m.in. Berlin.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kulk a
kulk a
2024 lat temu

fajny pomysł

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x