r e k l a m a
Kultura

W Galerii JDK pejzaże Hamady

Jasielski Dom Kultury zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy „Moje przestrzenie”, malarstwa Kazimierza Hamady. Wernisaż odbędzie się we wtorek (8 bm.) o godz. 18. Ekspozycja będzie czynna do końca bieżącego miesiąca.

Kazimierz Hamada urodził się w 1954 r. w Jaśle. Jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. W 1989 roku otrzymał od Ministerstwa Kultury i Sztuki status twórcy. Projektuje architekturę i uprawia malarstwo, głównie olejne. Jego prace można było oglądać na wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w Krakowie. Znajdują się też w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą (w Europie, USA i Kanadzie).

„Uprawia malarstwo pejzażowe. Pejzaże „czyste”; ziemia, woda, las, zawoalowane mgłą, z której wyłania się blask tafli wodnej i pejzaż z architekturą, naznaczony obecnością człowieka. Jeżeli te pierwsze bywają niedopowiedziane w swoich zamgleniach i światłach, to architekturę oglądamy czytelną, często z detalami wydobywanymi z lubością, rozpoznawalną – wręcz z adresami. (…) Jest to malarstwo, które podoba się wielu” – napisała w „Dzienniku Polskim” o twórczości Hamady znana krakowska recenzentka sztuki Jolanta Antecka. 

JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
chmurka
chmurka
2024 lat temu

pięknie było jak zawsze , dziękuję wszystkim za te wrażenia i piękno sztuki,oczy i dusza się raduje na takie spotkania, Pani Aniu jak zawsze jest Pani doskonała

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x