r e k l a m a
Kultura

"W krainie Maharadżów" – zapowiedź prezentacji fotografii

„W krainie Maharadżów” – prezentacja fotografii i relacja z  podróży do Indii

10 lutego 2009 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na otwarcie wystawy oraz prezentację fotografii i relację z podróży do Indii Piotra Gogosza.
 
Piotr Gogosz, jaślanin, z zawodu jest policjantem, aktywnie działa w jasielskim oddziale Międzynarodowego Stowarzyszenia Policjantów (IPA). Ukończył licencjat na Uniwersytecie Rzeszowskim na kierunku Pedagogika nauczania zawodu. Posiada tytuł instruktora survivalu. Z zamiłowania sportowiec i podróżnik. Od wielu lat zafascynowany jest Azją.

W lipcu 2007 roku zorganizował wyprawę do Mongolii. Efektem tej podróży była relacja z podróży, która ukazała się w formie ksiązki „Mongolia – na bezdrożach Gobi” oraz   wystawa fotografii w MBP w Jaśle  „Mongolia – podróż do zwrotnika Dinozaura”.  W październiku 2008 roku wybrał się w kolejną egzotyczną podróż do Indii i Nepalu. Zwiedził m. in. tzw. Złoty Trójkąt, czyli stolicę Indii New Delhi, Jaipur ze słynnym Pałacem Wiatrów oraz Agrę, z najbardziej znanym pomnikiem miłości – Tadż Mahal, dotarł  do świętego miasta Hindusów – Benares (Waranasi). Kolejnym etapem wyprawy było leżące w Himalajach miasto Pokhara, stąd też uczestnicy rozpoczęli  czterodniowy trekking  w Himalaje, następnie udali się do rezerwatu Chitwan Park. Kolejnym i ostatnim etapem podróży było zwiedzanie Doliny Katmandu oraz dwudniowy rafting po  rzece Bhote Khosi. Z Nepalu samolotem ekipa przyleciała do New Delhi, skąd odleciała do Polski.

W czasie wyprawy, która trwała ponad miesiąc wykonano wiele zdjęć i w Indiach i w Nepalu. Najciekawsze z nich będzie można obejrzeć na wystawie „W krainie Maharadżów i królestwie Himalajów” prezentowanej w holu MBP od 10 lutego do  9 marca 2009 r.

 Część zdjęć, wykonanych w czasie podróży po Indiach, zostanie zaprezentowana w trakcie relacji z pobytu w Indiach na spotkaniu z Piotrem Gogoszem w dniu 10 lutego br. Druga część fotografii, z podróży po Nepalu, zostanie pokazana w czasie kolejnej relacji w dniu 26 lutego br.   

Spotkanie z Piotrem Gogoszem odbędzie się 10 lutego (wtorek) o godz. 17.00 w  Czytelni Głównej MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1.

Beata Szybka
MBP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ZZ
ZZ
2024 lat temu

ooo Piotrek 😉

Zbigniew
Zbigniew
2024 lat temu

polecam stronę Pana Piotra
http://www.piotrgogosz.pl mega zdjęcia

Hmm...
Hmm...
2024 lat temu

Policjant…. Jakim cudem stac go na takie wyprawy? I TYLE ma wolnego….? Hmm….

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x