r e k l a m a
Kultura

W Tarnowcu można oglądać wystawę o Izraelu (foto)

„Ściana Płaczu i krajobrazy Izraela” tak zatytułowana jest wystawa, którą można oglądać w Domu Ludowym w Tarnowcu. Inicjatorem sprowadzenia kilkudziesięciu zdjęć do Tarnowca jest Stanisław Lawera, sołtys Tarnowca. Jak sam podkreśla, wystawa powstało trochę przypadkowo.

Początkowo chciałem zorganizować wystawę, szlakiem męczeństwa związaną z miejscem kaźni w Dobrucowej i w lesie w Potakówce ale związane to było z kosztami nie udało mi się pozyskać środków ale po rozmowie z atasze kulturalnym ambasady Izraela udało się taką wystawę zorganizować – wyjaśnia Stanisław Lawera.

Na wystawie można zobaczyć 56 zdjęć wybitnych fotografów izraelskich. Ściana Płaczu, czyli pozostałość po zburzonej w roku 70 naszej ery Świątyni Jerozolimskiej i miejsce święte dla Żydów ukazuje w swoich fotografiach Michal Ronnen Safdie. Natomiast piękno przyrody izraelskiej zobrazowała Shai Ginott.
Zdjęcia przyrody Izraela mogą być zaskoczeniem dla odwiedzających, bo ci nastawiają się raczej na zobaczenie tych słynnych miejsc kultu religijnego, a tutaj prezentujemy coś innego, równie atrakcyjnego i rzadziej pokazywanego na wystawach – mówi Stanisław Lawera.

Wernisaż cieszył się sporym zainteresowaniem, zwłaszcza, że ze zdjęć widać, że są one bardzo osobiste. Podkreślił to również Bogusław Wójcik.


Myślę, że te parę zdjęć przybliży nam tę ziemię, która dla nas jest Ziemią Świętą. Te zdjęcia są robione przez osoby tam mieszkające, przez dwie żydowskie fotografki. I widać, że mają one swój sposób pokazywania tego miejsca – mówi Bogusław Wójcik, wójt gminy Tarnowiec.

Wystawę „Ściana Płaczu i krajobrazy Izraela” można oglądać do 5 grudnia.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Fotorelacja:

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x