Kultura

W Tarnowcu pierogi rozeszły się w ciągu godziny (foto)

Kilkanaście tysięcy pierogów przygotowanych na tarnowiecki Festiwal Pierogów, okazało się ilością niewystarczającą dla amatorów tego przysmaku. Chętnych do skosztowania pierogów było tak wielu, że rozeszły się one w ciągu godziny. 


Koła gospodyń wiejskich z okolicznych miejscowości przygotowały ogółem 13 rodzajów pierogów. Oprócz klasycznych ruskich, z mięsem, z owocami, można było skosztować także pierogów z kaszą, z kapustą i grzybami a także z kaszanką.

Pomysł na Festiwal Pierogów zrodził się spontanicznie. Jak mówi wójt gminy Tarnowiec, organizatorzy poszukiwali tematu imprezy i najprostszym pomysłem wydały się pierogi. Jak się okazało pomysł wypalił.

Mieliśmy wiele telefonów z poza gminy. Pytano nas jakie to będą pierogi, czy rzeczywiście będą. Dzwonili ludzie, którzy mają ten wydawałoby się powszedni przysmak tylko od święta. Okazuje się bowiem, że pierogi są bardzo smaczną potrawą ale pracochłonną i nie zawsze gospodynie mają czas aby je przygotować – mówi Bogusław Wójcik, wójt Gminy Tarnowiec.

Zainteresowanie imprezą przeszło oczekiwania organizatorów. Do Tarnowca zawitali mieszkańcy okolicznych miejscowości, również mieszkańcy Jasła i Krosna.


Impreza jest bardzo dobra, ale ma jeden mankament, przyjechaliśmy na pierogi a pierogi były tylko godzinę po otwarciu imprezy – skarży się pan Jan Dzięglewicz, z Zimnej Wody.

Dodaje jednak, że prócz pierogów jest wiele innych potraw. Wzięciem cieszył się zawłaszcza chleb z domowym smalcem.

Jakby mi żona w domu przygotowała to nie byłbym specjalnie  zadowolony. A tutaj jest wyśmienite. Do tego dobre zimne piwko i nie trzeba niczego więcej – dodaje pan Jan.

 Dla gości festiwal był okazją do miłego spędzenia niedzieli.

Można pokosztować pierożków, wyśmienitych ciast a przy okazji posłuchać zespołów ludowych. Jest to dobry sposób na spędzenie niedzieli – mówi nam pani Krystyna z Jasła.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Fotogaleria:

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Masełko
Masełko
2024 lat temu

Wójcik rozpoczął kampanię wyborczą ale i tak mu nic nie pomoże!!!!!!!!!

miś
miś
2024 lat temu

Nie dziwota,co te pierogi w godzinę pożarto.Wszak naród głodny chodzi,bez pracy…Była okazja se pojeść? to pojedli… Lato sie kończy,co żreć będziem???Śnieg,jak nie odmiotą…Może wiecej pracy,a mniej taniej kuchni i poklasku zrosznej kapelami władzy

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x