Kultura

Wakacyjne czwartki artystyczne z JDK. Złota rybka czarowała

Gry, zabawy i konkursy na Osiedlu Żółków rozpoczęły tegoroczny cykl wakacyjnych czwartkowych spotkań z dziećmi, zorganizowany przez Jasielski Dom Kultury. Impreza prowadzona przez Grzegorza Ociepkę, aktora poznańskiego teatru „Promyk” i instruktorów JDK udała się znakomicie.

Doskonale bawiły się nie tylko dzieci, ale również ich opiekunowie, którzy dopingowali swoje pociechy, a od czasu do czasu wcielali się rolę jurorów. Na początek dzieci musiały zgadnąć z jakiej bajki przybyła potężna postać w słomkowym kapeluszu i zgrzebnej koszuli ze złotą rybką na szyi, która chciała się z nimi bawić. Później złota rybka przywieziona przez rybaka jeszcze nie raz się przydała. Wyczarowywała niezbędne do wielu niekonwencjonalnych zabaw przybory: wiaderka, piłeczki, fasolki, bramki, a także nieskończoną ilość słodkich nagród.

Na zadane na wstępie pytanie o ulubione zabawy dzieci odpowiedziały: rower, piłka, zabawy z psem i kotem. Prowadzący imprezę zaproponowali im coś zupełnie innego i okazało się, że był to „strzał w dziesiątkę”. Przez cztery godziny przed domem ludowym w Jaśle-Żółkowie panował śmiech i wrzawa. Były zabawy grupowe i występy indywidualne: tańce z balonami, przechodzenie pod poprzeczką , przenoszenie piłeczki na łyżce, przeciąganie liny.

Dzieci z zapartym tchem czekały jakie zadanie wylosują, a potem brawami nagradzały występy. Do konkursów plastycznych równie chętnie wszyscy się włączyli: najpierw z pasją malowali kolorową kredą na betonie wymarzone wakacje, później pastelami na kartonie swoich przyjaciół: koleżanki, kolegów i ukochane zwierzaki.

Dzieci z ociąganiem opuszczały plac przed domem ludowym; na pamiątkę udanej zabawy zostawiły wspaniałe wystawy swoich rysunków na chodnikach i rozwieszone pomiędzy drzewami malunki na kartkach.

JDK

– – –

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x