Kultura

"Wakacyjny Czwartek Artystyczny" po raz ostatni – osiedle Ulaszowice (foto)

Po raz czwarty i niestety ostatni wyczekiwany przez dzieci artystyczny czwartek przywitał wszystkich upalną i słoneczną pogodą, która spowodowała, że osiedle Ulaszowice, które po Żółkowie, osiedlu Mickiewicza i Bryłach, może pochwalić się sporą ilością dzieciaków chętnych do wspólnej zabawy przy muzyce.

Rekreacyjne spotkanie organizowane w ramach cyklu „Wakacyjne Czwartki Artystyczne” dla najmłodszych i tych nieco starszych przygotowali instruktorzy JDK wspólnie z Grzegorzem Ociepką z poznańskiego Teatru „Promyk” w porozumieniu z Klubem Osiedlowym Ulaszowice.

Grzegorz Ociepka to aktor posiadający 25-letnie doświadczenie zarówno sceniczne jak i to, z którym mieliśmy do czynienia dzisiaj na osiedlu Ulaszowice – umilające czas wypoczywającym dzieciakom.

Tak jak w poprzednich tygodniach zabawa rozpoczęła się o godzinie 14 i potrwała 4 godziny, w czasie, których organizatorzy przez wspólną zabawę sprawdzali kondycję dzieci, ich celność, zwinność, umiejętności artystyczne i przede wszystkim chęci do miłego spędzenia wolnego, wakacyjnego czasu.

Mimo, że sierpień to miesiąc kończący błogie lenistwo dzieciom nadal w głowie były rodzinne wyjazdy nad morze, piaszczyste plaże, palmy i dużo, dużo słońca, którego dziś nie brakowało. Swoje marzenia przybyli mali goście mogli przedstawić podczas takich zabaw jak np. malowanie kredą na asfalcie, gdzie tematem przewodnim prac były „Moje wymarzone wakacje”. To jeden z przykładów na to, że czwartki spędzone w gronie dzieciaków należą do artystycznych.

Poza sprawdzaniem manualnych umiejętności maluchów organizatorzy „Wakacyjnych czwartków artystycznych” pozwolili przybyłym zmagać się w konkurencjach takich jak: przechodzenie pod nisko zawieszonym drążkiem, „Złota Łyżka”- noszenie piłek na łyżce, gdzie bardzo chętni do pomocy i dopingowania byli rodzice, których nie zabrakło podczas dzisiejszego spotkania. Nie zabrakło również czegoś dla „sokolego oka” – trafiania piłeczkami do oddalonego celu.

Na placu przy Klubie Osiedlowym Ulaszowice nie obyło się również bez loterii. Ta dzisiejsza miała jednak charakter „numerkowy” – dzieci losowały piłeczki z cyfrą odpowiadającą danemu zadaniu do wypełnienia. Każdy odważny, a wszyscy przybyli takimi się okazali, prezentowali się śpiewając piosenki, recytując wiersze czy też niejednokrotnie w zaskakujący sposób rozbawiając koleżanki i kolegów. Każde z zadań organizatorzy nagradzali słodkim upominkiem.

Dzisiejsze spotkanie na osiedlu Ulaszowice zakończyło tegoroczny cykl „Wakacyjnych Czwartków Artystycznych”.

Sylwia Binkowicz
Jaslonet.pl

– – –

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x