Kultura

Walory przyrodnicze regionu na konferencji ekologicznej

W miniony piątek (1 października 2010 r.) odbyła się II Konferencja Ekologiczna pn. „Parki i rezerwaty Beskidu Niskiego – ich rola w edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży”. Organizatorem Konferencji był Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, współorganizatorem: Starostwo Powiatowe w Jaśle oraz Powiatowy Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Jaśle, partnerem – Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie. Partnerem strategicznym była Grupa LOTOS SA.

W Konferencji wzięło udział prawie 100 osób – nauczycieli oraz uczniów z województw: podkarpackiego i małopolskiego. Konferencja miała na celu prezentację walorów przyrodniczych regionu Polski południowo-wschodniej i sposobów ich ochrony.

Prezentacje wygłosili: dr Marian Stój: Kluczowe gatunki ptaków kwalifikujące Beskid Niski do rangi Ostoi Europejskiej; Ignacy Bielecki – specjalista ds. edukacji Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie: Karpackie Parki Krajobrazowe w systemie ochrony przyrody województwa podkarpackiego; Agnieszka Nowak – specjalista ds. edukacji Magurskiego Parku Narodowego: Edukacja w Magurskim Parku Narodowym.

W drugiej części spotkania uczestnicy brali udział w warsztatach prowadzonych przez dra Dominika Wróbla. Warsztaty odbyły się w Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej w Foluszu. Na ścieżce edukacyjnej „Dolina Kłopotnicy” nauczyciele zostali przeszkoleni, jak prowadzić zajęcia terenowe.

Konferencję zaszczycili swoją obecnością: Rafał Papciak – wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Jaśle, Wojciech Piękoś – Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jaśle, Andrzej Papciak – Wicenaczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jaśle, przedstawiciel LOTOS Jasło SA – Roman Kościow, Jan Krukar – dyrektor Powiatowego Ośrodka Edukacji Nauczycieli w Jaśle oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych i placówek powiatu jasielskiego.

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Starosty Jasielskiego.

MDK Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x