Kultura

Warsztaty czerpania papieru zainteresowały dzieci i młodzież

W Miejskiej Bibliotece Publicznej dzieci oraz młodzież miały dziś okazję zobaczyć i co najważniejsze spróbować wyczerpać własnoręcznie kartkę papieru, barwić kartki techniką japońską, spróbować pisania gęsim piórem i odciskania pieczęci lakowych na dyplomach.  

Spotkanie zostało zorganizowane po raz drugi w ramach V festiwalu Poezji i Prozy, który dziś rozpoczął się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.  

W zajęciach wzięło udział  ponad 200 dzieci z Jasła i powiatu jasielskiego.  

Odwiedziły nas również dzieci ze Święcan, z Rostok, nie tylko uczniowie ze szkół podstawowych ale także młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle – mówi Marta Gąsiorowska z oddziału dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Marta Gąsiorowska, MBP oddział dla dzieci

Podczas, gdy jedni uczestnicy warsztatów czerpali papierową masę z kadzi, inni poznawali tajniki barwienia papieru starą, liczącą ponad 2000 lat techniką japońską. Pozostali natomiast mieli możliwość odciskania pieczęci lakowych na dokumentach, a także pierwszy raz w życiu pisania gęsim piórem. Zainteresowanie pokazem czerpania papieru było bardzo duże, również wśród dorosłych czytelników odwiedzających tego dnia bibliotekę.  

Przygotowaniem warsztatów zajęła się firma ART – PAPIER Czerpalnia Papieru, która już po raz drugi odwiedza Jasło.

Tomasz Owczarz, firma Czerpalnia Papieru

Podczas jednej z takich prezentacji był pan 96 letni, który pierwszy raz w życiu wyczerpał kartkę, po czym  podszedł do mnie i taki zadowolony powiedział, że jest kapitanem żeglugi morskiej, i że on był wszędzie, widział wszystko, ale kartki sobie sam nigdy nie wyczerpał i u schyłku życia udało mu się to zrobić – opowiada Tomasz Owczarz, przedstawiciel firmy Czerpalnia Papieru.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tosia
Tosia
2022 lat temu

Młodzież jasielska z nudów ,to i papier nie długo będzię żreć…No,chyba,ze intencją tego show było pokazanie młodym jaślanom dokąd zmierza to miasto i ten kraj…Cofnięcie w ewolucji-to pewnie.

zenek
zenek
2022 lat temu

Ładna a Pani Marta z biblioteki.Mrrrrrrrrrr

ja
ja
2022 lat temu

:yes:

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x