r e k l a m a
Kultura

Warsztaty metaloplastyki

17 maja 2013 roku w pracowni artysty Arama Shakhbazyana w Lisówku odbyły się warsztaty zorganizowane w ramach projektu „Ludowo, smacznie i kolorowo”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Przysieki nasz dom” i Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.

Warsztaty metaloplastyki
Artysta rzeźbiarz Aram Shakhbazyan zapoznał dzieci ze swoją twórczością oraz przedstawił kolejność powstawania pracy, od projektów po wykonanie w materiale. Uczestniczące w warsztatach dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lisowie miały możliwość naszkicowania ornamentu, według wskazówek artysty oraz wykonywania motywu zdobniczego w metalu. Uczniowie poznali warsztat metaloplastyka – urządzenia i narzędzia potrzebne do wykonywania prac. Dzieci mogły również obejrzeć prace projektowe znajdujące się w pracowni. Wszyscy uczestnicy otrzymali od autora reprodukcje prac wraz z podpisem.
Warsztaty metaloplastyki
Warsztaty zorganizowano w ramach projektu „Ludowo, smacznie i kolorowo – organizacja warsztatów i imprezy kulturalnej oraz wydanie publikacji promującej dziedzictwo kulinarne i artystyczne Gminy Skołyszyn” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej w ramach Funduszu Promocji Produktu Regionalnego/Tradycyjnego/Ekologicznego w ramach projektu „Alpejsko-Karpacki Most Współpracy”.
Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie „Przysieki Nasz Dom” wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zgodnie z umową zawartą ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia”.
GOKiCz w Skołyszynie

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x