Kultura

Warsztaty teatralne Regietów

W dniach 22-24 stycznia w Regietowie k/Gorlic odbyły się warsztaty teatralne pt. „Za kolędę dziękujemy, zdrowia, szczęścia Wam życzymy”. Warsztaty zrealizowano w ramach Mikroprojektu „Młodzież – Kultura – Przyjaźń – Gmina Jasło i Lipany podbijają pogranicze”. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżet państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007 – 2013.

W tym wyjątkowym przedsięwzięciu wzięła udział młodzież z Polski i Słowacji – grupa teatralna z Zespołu Szkół w Trzcinicy, młodzież ze świetlic wiejskich z Gminy Jasło oraz młodzi artyści ze Szkoły Artystycznej w Lipanach.

Plan pobytu i warsztatu obfitował w wiele ciekawych punktów i został wykorzystany niezmiernie efektywnie. Składały się nań między innymi kulig, część warsztatowo-integracyjna, dyskoteka oraz popisowe występy obydwu stron.

Młodzież nie tylko świetnie się bawiła, ale też miała okazję poznać język swoich kolegów, obyczaje okresu bożonarodzeniowego i karnawału. Na podsumowanie 3 dniowego pobytu w przepięknej Stadninie Koni Huculskich uczestnicy projektu zaprezentowali oryginalne plakaty przygotowane w grupach polsko-słowackich oraz bogaty program artystyczny, owacyjnie przyjęty przez publiczność.

To był fantastycznie spędzony czas – mówili polscy i słowaccy uczestnicy warsztatów, z żalem opuszczający Regietów.

GOK Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x