r e k l a m a
Kultura

Wernisaż prac absolwentów krośnieńskiego "plastyka" (foto)

Zbiór 30 rzeźb, płaskorzeźb o tematyce sakralnej wykonanych przez uczniów i absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych w Krośnie, można oglądać na wystawie w Jasielskim Domu Kultury.

Wystawa w Jaśle wpisuje się w cykl wystaw organizowanych z okazji 30-lecia powstania Liceum Sztuk Plastycznych.

Prace prezentowane na wystawie pochodzą z różnych okresów, najstarsze są sprzed 20 lat, a najświeższe, prace dyplomowe z ubiegłego roku. Szkoła, jak podkreśla dyrektor krośnieńskiego „plastyka” Zbigniew Gleń, przede wszystkim ma na celu uwrażliwić młodzież na sztukę oraz nauczyć konkretnego zawodu.

Zbigniew Gleń

Szkoła jest szkołą  zawodową, która daje konkretny zawód i tak ją traktujemy. Nie przewracamy młodzieży w głowie mówiąc, że są artystami skończonymi. Jeżeli jednak jest się czym pochwalić, to dlaczego nie zrobić wystawy, pokazać tych prac? –  mówił Zbigniew Gleń.

Wśród absolwentów jest grono profesorów i wykładowców na uczelniach wyższych. Szkoła jest również wybierana przez uczniów z różnych województw dzięki specjalizacjom, które tak jak „wyroby unikatowe” jest jedyna w Polsce.

Magdalena Stochla

Są to wyroby z różnych przedmiotów, z drewna jak np. lampy, kolczyki, biżuteria, wyroby użytkowe – mówi Magdalena Stochla, wicedyrektor liceum plastycznego w Krośnie. 

Na wystawie spotkaliśmy absolwentów szkoły, których dzieci postanowiły wybrać ten sam kierunek kształcenia. Jak podkreślają nasi rozmówcy, szkoła dała im przede wszystkim wrażliwość na sztukę, co później przełożyło się na pracę zawodową. Dziś część z tych osób prowadzi swoje galerie.

Wystawę prac uczniów Liceum Sztuk Plastycznych w Jasielskim Domu Kultury będzie można oglądać przez cały czerwiec i lipiec 2009 roku. Serdecznie zapraszamy.

Więcej zdjęć z wernisażu w fotogalerii.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
grzes
grzes
2023 lat temu

A CO MNIE OBCHODZA …… krosniaki

gonzo
gonzo
2023 lat temu

Bo tam fajne dziewczyny z Jasła chodzą ^^

JM
JM
2023 lat temu

O Madzia , moja koleżanka ze studiów podyplomowych.

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x