Kultura

Wernisaż prac uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego (foto)

W Galerii Wystawowej Jasielskiego Domu Kultury można oglądać wystawę prac plastycznych „Czary mary z kolorami podróże w trzy inne strony świata”, która jest uroczystym rozpoczęciem obchodów 40-lecia działalności Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Jaśle.

Wystawa ma przede wszystkim znaczenie terapeutyczne i jest wyjściem na zewnątrz dzieci i młodzieży upośledzonej umysłowo. Wystawa i warsztaty plastyczne mają na celu przełamywanie barier a także rozładowanie kompleksów, lęków i napięć dzieci i młodzieży.

Wszystkie te wyjścia na zewnątrz są to prace naszych dzieci, bo nie tylko przez zabawę, przez muzykę, ale też przez prace plastyczne można poznać dziecko. Jest to jedna z metod terapeutycznych. To właśnie dzięki pracom plastycznym nauczyciel może dowiedzieć się wiele na temat dziecka. Mamy w naszym ośrodku dzieci, które mają problemy z mówieniem, poruszaniem się,  jednak ich prace są tak radosne i tak docierające do serc, że mówią wszystko za siebie – mówi Marta Mazurek, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Jaśle.

Na wystawie prócz prac plastycznych, można zobaczyć również zdjęcia z działalności SOSW, oraz pracy z dziećmi niepełnosprawnymi w domu. Od dwóch lat Ośrodek zajmuje się również opieką nad takimi dziećmi.

Wernisaż wystawy uświetniły występy wokalne dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Jaśle.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x