r e k l a m a
Kultura

Wernisaż wystawy 90. rocznica Odzyskania Niepodległości

Prelekcja Pana Mariusza Świątka „Oni walczyli o niepodległość – udział Jaślan w walce o Niepodległość”

W dniu 10 listopada 2008 r. o godzinie 11.00 w Starostwie Powiatowym w Jaśle odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „90. rocznica Odzyskania Niepodległości”, która została przygotowana przez Muzeum Regionalne w Jaśle. Uroczystego otwarcia wystawy w obecności zaproszonych gości dokonali Starosta Jasielski Adam Kmiecik oraz Dyrektor Muzeum Regionalnego w Jaśle Alfred Sepioł. Na wystawie prezentowane są plansze, na których przedstawiono fotografie obrazujące 11 listopada 1918 roku w Jaśle. Wystawę można oglądać w budynku Starostwa Powiatowego w Jaśle – II piętro.

Po zakończeniu wernisażu wystawy w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle prelekcje „Oni walczyli o niepodległość – udział Jaślan w walce o Niepodległość” wygłosił Mariusz Świątek – Muzeum Regionalne w Jaśle, podczas której omówił udział Jaślan oraz działających w Jaśle związków i organizacji w walce o Niepodległość.
Po zakończeniu prelekcji miał miejsce pokaz filmu „Firlejówka”, który ukazał wizytę uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w miejscowości Firlejówka koło Lwowa gdzie znajduje się mogiła gimnazjalistów z Jasła, którzy zginęli w czasie wojny polsko – sowieckiej w dniu 6 września 1920 roku.

Powiat Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anemon
Anemon
2021 lat temu

To dobrze, że uświadamia się dorosłych, ale warto byłoby zorganizować coś dla całych rodzin. Mniej sztampy i napuszenia – więcej chorągiewek, baloników, pokazy wojska. Wyrazy szacunku dla pana Świątka.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X