r e k l a m a
Kultura

Wernisaż wystawy 90. rocznica Odzyskania Niepodległości

Prelekcja Pana Mariusza Świątka „Oni walczyli o niepodległość – udział Jaślan w walce o Niepodległość”

W dniu 10 listopada 2008 r. o godzinie 11.00 w Starostwie Powiatowym w Jaśle odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „90. rocznica Odzyskania Niepodległości”, która została przygotowana przez Muzeum Regionalne w Jaśle. Uroczystego otwarcia wystawy w obecności zaproszonych gości dokonali Starosta Jasielski Adam Kmiecik oraz Dyrektor Muzeum Regionalnego w Jaśle Alfred Sepioł. Na wystawie prezentowane są plansze, na których przedstawiono fotografie obrazujące 11 listopada 1918 roku w Jaśle. Wystawę można oglądać w budynku Starostwa Powiatowego w Jaśle – II piętro.

Po zakończeniu wernisażu wystawy w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle prelekcje „Oni walczyli o niepodległość – udział Jaślan w walce o Niepodległość” wygłosił Mariusz Świątek – Muzeum Regionalne w Jaśle, podczas której omówił udział Jaślan oraz działających w Jaśle związków i organizacji w walce o Niepodległość.
Po zakończeniu prelekcji miał miejsce pokaz filmu „Firlejówka”, który ukazał wizytę uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w miejscowości Firlejówka koło Lwowa gdzie znajduje się mogiła gimnazjalistów z Jasła, którzy zginęli w czasie wojny polsko – sowieckiej w dniu 6 września 1920 roku.

Powiat Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Anemon Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anemon
Gość
Anemon

To dobrze, że uświadamia się dorosłych, ale warto byłoby zorganizować coś dla całych rodzin. Mniej sztampy i napuszenia – więcej chorągiewek, baloników, pokazy wojska. Wyrazy szacunku dla pana Świątka.

Close
X