JDKKulturaWażne wydarzenia

Wernisaż wystawy malarstwa Konrada Hamady w JDK

W Galerii Widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury oglądać można wystawę, której wernisaż odbył się w dniu dzisiejszym. Obecnie Konrad Hamada mieszka w Krakowie, ale jak sam mówi Jasło jest mu bliskie.

Wernisaż wystawy malarstwa Konrada Hamady w JDK (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Konrad Hamada urodził się w 1981 roku w Krakowie. Jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Wydziału Reżyserii w Krakowskiej Szkole Filmu i Komunikacji Audiowizualnej.
Głównym tematem jego prac jest pejzaż, który maluje farbami olejnymi oraz akwarelowymi.
– Mój ojciec podobnie jak ja jest architektem, który zajmuje się malarstwem. Moim zdaniem to nie ja wybrałem malarstwo, ale to właśnie ono wybrało mnie. Od dziecka malowałem potem na studiach uczyłem się coraz więcej i teraz już tak pozostało – Mówi Portalowi Jaslonet.pl, Konrad Hamada.
Wernisaż wystawy malarstwa Konrada Hamady w JDK (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Jego prace można było oglądać na kilkunastu wystawach indywidualnych, głównie w Krakowie i dwóch zbiorowych. Znajdują się również w kolekcjach instytucji i osób prywatnych w kraju i za granicą, we Francji, Szwecji, Austrii, Włoszech, Niemczech, Kanadzie i USA.
Zobacz fotorelację (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
krosnianka
krosnianka
2024 lat temu

Piękna inicjatywa, ale dlaczego ta osoba na pierwszym planie a nie malarz…

jaślanka
jaślanka
2024 lat temu

ta osoba na pierwszym planie to właśnie osoba pierwszego planu- Pani Dyrektor, która zaprasza tak wspaniałych ludzi, malarzy, artystów do Jasełka żeby pokazać nam Jaślanom , jakich mamy utalentowanych miejscowych twórców , bo sami Jaślanie tego nie wiedzą i dzięki jej zato, że promuje Jaślan i artystów podkarpacia , więc to zdjęcie ma nam pokazywać i przypominać, że tacy ludzie zasługują na uznanie nie mniejsze jak sami artyści krośnianko

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x