Kultura

Wieczornica poetycko-muzyczna w oparciu o twórczość Barbary Tory

28 października 2011 r. czytelnia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie Filii w Jaśle stała się sceną dla młodych artystów, na której wierszami poetki regionalnej Barbary Tory, mówili o tym, że dziwny jest ten świat bo dobro na nim obok zła, a miłość obok nienawiści, bogactwo obok biedy.

Wieczornica poetycko-muzyczna w oparciu o twórczość Barbary Tory
Wybrane utwory autorki przeplatały piosenki o pokrewnej tematyce oraz komentarze. Były nimi myśli Phila Bosmansa. W  scenariuszu  nie zabrakło także piosenki Czesława Niemena pt. „Dziwny jest ten świat” bo to on przed laty zauważył tą dziwność. Została ona wykonana na rozpoczęcie i na zakończenie wieczornicy, ale dla urozmaicenia przez dwie różne osoby. Ponadto recytacji wierszy towarzyszyły piękne kompozycje muzyczne wykonane na pianinie przez Arne Shmitta i inne znane utwory, wyboru których dokonał Daniel Korczykowski współautor scenariusza. Jeden z wierszy natomiast został wyśpiewany co niezwykle urzekło poetkę. Całemu przedsięwzięciu towarzyszyła jesienna dekoracja, którą przygotowali Karolina Kozik i Daniel Korczykowski.
Poetka Barbara Tora z wielkim wzruszeniem i zachwytem przyjęła program zaprezentowany przez dzieci i młodzież. Na zakończenie spotkania sama przeczytała jeden ze swoich wierszy. Nie zabrakło także słów uznania ze strony licznie zgromadzonej publiczności.
Gościem szczególnym spotkania był Podkarpacki Wicekurator Oświaty Antoni Wydro, który na zakończenie również wypowiedział słowa uznania zarówno pod adresem młodych artystów, jak i jasielskiej Filii.
Zgromadzoną publiczność w zadumę nad dziwnością tego świata wprowadzili:  Izabela Filip, Kornelia Głowacka, Katarzyna Kędzior, Marta Kmiecik, Karolina Korczykowska, Weronika Korczykowska, Karolina Kozik, Wioletta Marek, Joanna Potrawska, Justyna Sanicka,  Paulina Żabińska, Daniel Korczykowski, Mateusz Kozik, Kamil Kwiatek, Hubert Syzdek i Szymon Syzdek
Jako Kierownik Filii gorąco dziękuje młodym za kolejne wspólne przedsięwzięcie, za trud i serce, które włożyli w jego przygotowanie.
Grażyna Jędryczka
Kierownik PBW Filia w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gość spotkania
gość spotkania
2024 lat temu

Po raz kolejny niesamowite przedsięwzięcie~! Dziękuję!

Lincia
Lincia
2024 lat temu

Spotkanie jak zwykle było przygotowane perfekcyjnie. Cieszę się, że tak dużo osób przybyło i mam nadzieję, ze na następnym nie będzie gorzej.
Gorąco polecam.

gość
gość
2024 lat temu

Pani Tora to najlepsza poetka naszego regionu! Spotkanie było piękne! Dziękuję!

uczestniczka
uczestniczka
2024 lat temu

Cudowna wieczornica! Połączenie poezji i muzyki dało niesamowity efekt. Ukłon w stronę organizatorów. Czekam na kolejne spotkania w Bibliotece Pedagogicznej!

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x