Kultura

Wieczornica w PBW: "Dziecko to też Człowiek…"

26 listopada 2010 roku z okazji Światowego Dnia Ochrony Praw Dziecka w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie Filia w Jaśle odbyła się wieczornica „Dziecko to też Człowiek…”. Spotkanie przygotowaliśmy z myślą o dzieciach, ale nie tylko bo każdy z dorosłych był przecież kiedyś mały i właśnie tego wieczora mógł przenieś się wspomnieniami w czas dzieciństwa i przypomnieć sobie, jak to jest być Człowiekiem-Dzieckiem.

Wieczornica w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej
W związku z tym spotkanie rozpoczęliśmy piosenką Maryli Rodowicz „Kolorowe jarmarki”. Podczas wieczornicy zaprezentowaliśmy także piosenki Arki Noego, Majki Jeżowskiej, Krzysztofa Antkowiaka, Ich Troje oraz Eleni. Natomiast wśród wierszy znalazły się m.in. utwory Ireny Suchorzewskiej, Włodzimierza Melzackiego, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej, Ireny Urbańskiej-Becli oraz Jana Kochanowskiego. Goście zobaczyli także fragment inscenizacji „Dziewczynki z zapałkami” H. Ch. Andersena. Spotkanie prowadził przemiły Clown. Atrakcją dla dzieci było także spotkanie z Kubusiem Puchatkiem, Tygryskiem i Prosiaczkiem. Jednak serca zarówno małych gości, jak i dorosłych podbili Murzynek Bambo i Indianka.
Ciekawym elementem wieczoru był także pokaz mody. W takt piosenki Majki Jeżowskiej „Kolorowe dzieci” przed zgromadzona publicznością zaprezentowali się: Pippi, Murzynek Bambo, Japonka, Indianka, Cyganka i Żak. Ponadto chętni mogli sobie zrobić zdjęcie z bajkowymi postaciami, a przed rozpoczęciem wieczornicy pomalować się w salonie Królewny Śnieżki. Dopełnieniem atrakcyjności wieczoru była dekoracja z baloników w formie zwierzątek, które na zakończenie dzieci otrzymały w prezencie.
Wieczornica w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej
Wieczornicę wraz z Kierownikiem Filii przygotowała stała grupa, a mianowicie przedstawiciele oazy Ruch Światło Życie z Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Jaśle wraz z animatorem studentem Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, studentka Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, uczennice Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle, uczennice Gimnazjum nr 2 w Jaśle, uczniowie Gimnazjum nr 1 w Jaśle, uczennica Gimnazjum w Kunowej i uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle.
Jako kierownik Filii gorąco im dziękuję, za to, że wciąż z wielką chęcią angażują się w przedsięwzięcia zaplanowane przez bibliotekę. Składam również serdeczne podziękowanie firmie PPH GRAN-PIK w Jaśle za przekazanie w darze słodyczy dla dzieci.
Grażyna Jędryczka
Kierownik PBW Filia w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
czytlenik
czytlenik
2024 lat temu

wciąż zachwyca mnie innowatorska działalność biblioteki!

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x