Kultura

XVII Jasielskie Spotkania Muzyczne

Jasielski Dom Kultury w dniach 23-25 kwietnia zaprasza na XVII Jasielskie Spotkania Muzyczne.

W ramach Spotkań odbędą się IV Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz oraz koncerty: Kai i Justyny Danczowskiej (23 kwietnia) i Elżbiety Stefańskiej (24 kwietnia).

Organizatorami Konkursu Młodych Instrumentalistów są Jasielski Dom Kultury i Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle. Główną ideą Konkursu jest propagowanie twórczości polskich kompozytorów, szczególnie utworów współczesnych. Konkurs stwarza możliwość konfrontacji umiejętności młodych wykonawców i zachęca do własnych poszukiwań repertuarowych. Podczas przesłuchań konkursowych uczestnicy prezentują obowiązkowo utwory kompozytorów polskich.

ZAPRASZAMY NA KONCERTY

23.04.2009 r. godz. 1800
Kaja Danczowska i Justyna Danczowska

Najwybitniejsze utwory skrzypcowe znakomitych kompozytorów usłyszymy  podczas koncertu w wirtuozowskim  wykonaniu Kai Danczowskiej – skrzypce  oraz Justyny Danczowskiej – fortepian.
 
Kaja Danczowska to jedna z najwybitniejszych polskich skrzypaczek, laureatka wielu prestiżowych konkursów skrzypcowych. Koncertuje w Polsce i na całym świecie. Znana jest jako znakomita interpretatorka dzieł Henryka Wieniawskiego, Mieczysława Karłowicza czy Karola Szymanowskiego; utwory tych właśnie kompozytorów znajdują się przede wszystkim w bogatym dorobku płytowym artystki.
Justyna Danczowska – to młoda wybitna pianistka , uczennica Krystiana Zimmermana – specjalizuje się szczególnie w muzyce kameralnej. Została już kilkakrotnie utytułowana nagrodami na konkursach pianistycznych i muzyki kameralnej w Polsce i za granicą.

Zapraszamy na spotkanie ze wspaniałymi artystkami. W koncercie usłyszymy najbardziej znane utwory H Wieniawskiego, A. Dworzaka. C. Francka czy K. Szymanowskiego. Mamy nadzieję że nostalgiczna „Legenda” czy przepiękny „Kujawiak” H. Wieniawskiego będą dodatkową zachętą dla koneserów muzyki klasycznej i nie tylko do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu muzycznym – godnym niejednej wielkiej Sali Koncertowej…

„Solo i Tutti”
24.04.2009 r. godz. 1800
Elżbieta Stefańska – klawesyn
Zespół Instrumentów Dawnych

Koncert muzyki dawnej w wykonaniu wirtuoza klawesynu – Elżbiety Stefańskiej i Zespołu Instrumentów Dawnych to wspaniała propozycja nie tylko dla miłośników tego gatunku muzyki, ale również dla słuchaczy, którzy chcą przypomnieć sobie lub poznać wybitne dzieła twórców baroku. Tacy kompozytorzy, jak J. S. Bach , C. Ph. E. Bach czy J. Ph. Rameau to kompozytorzy wirtuozowskich dzieł min. na organy, skrzypce, orkiestrę czy klawesyn – najpopularniejszy instrument XVIII wieku używany w zespołach barokowych do realizacji tzw. basso continuo. Nieczęsto mamy okazję słuchać klawesynu jako instrumentu solowego ani podziwiać umiejętności wspaniałych wykonań utworów klawesynowych.

Elżbieta Stefańska – to uznana klawesynistka – wspaniała artystka koncertująca w kraju i za granicą , laureatka wielu znaczących nagród muzycznych.
W Jaśle zaprezentuje dzieła barokowe z towarzyszeniem Zespołu Instrumentów Dawnych.
W skład zespołu wchodzą wybitni krakowscy instrumentaliści specjalizujący się w grze na instrumentach z epoki baroku.
Mamy nadzieję, że koncert będzie niepowtarzalną okazją do spotkania z twórczością epoki baroku, a nade wszystko prawdziwą „PERŁĄ” muzyczną.

Bilety można zakupić w sekretariacie Jasielskiego Domu Kultury.
Serdecznie zapraszamy!!

JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x