r e k l a m a
KulturaMDK

XXVI Konkurs Piosenki Obcojęzycznej Love Me Tender za nami

21 marca 2014 r. – w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny oraz w Dzień Odkrywania Talentów odbyła się kolejna edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej LOVE ME TENDER. Dostarczyła wielu emocji nie tylko uczestnikom, ale i jurorom, organizatorom i przybyłym gościom.

XXVI Konkurs Piosenki Obcojęzycznej Love Me Tender za nami
Organizatorem Konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, współorganizatorem Powiat Jasielski. Partnerem wydarzenia była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Konkurs sponsorowali: Aristo Cafe oraz Kawiarnia Restauracja Parkowa.
Swoją obecnością imprezę zaszczycili: Franciszek Miśkowicz – Wicestarosta Jasielski, Zbigniew Dranka – Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Jasielskiego oraz dr Dominik Wróbel – p.o. Dyrektora Instytutu Politechnicznego PWSZ w Krośnie, którzy wraz z Grażyną Leńczuk Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle i jurorami wręczali dyplomy i nagrody laureatom.
XXVI Konkurs Piosenki Obcojęzycznej Love Me Tender za nami
Poziom Konkursu był bardzo wysoki. Zaprezentowało się 60 wokalistów z: Jasła, Rzeszowa, Przemyśla, Lubaczowa, Leżajska, Krosna, Dukli, Gorlic, Biecza, Kołaczyc, Sieklówki, Cieklina, Brzysk i Lipnicy Dolnej. Uczestnicy śpiewali nie tylko po angielsku, ale także po niemiecku, hiszpańsku, francusku i rosyjsku.
XXVI Konkurs Piosenki Obcojęzycznej Love Me Tender za nami
W tym dniu zostało również podpisane porozumienie o współpracy Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie – tą imprezą właśnie zainaugurowano tę współpracę.
Jury konkursowe w składzie:
Joanna Pisarek – mgr sztuki, muzyk, wokalistka, nauczyciel śpiewu, absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym o specjalności chóralistyka; Robert Pisarek – mgr sztuki, muzyk, instrumentalista, absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym o specjalności prowadzenie estradowych zespołów muzycznych, obecnie student II roku Instrumentalnego Wydziału Akademii Muzycznej we Wrocławiu, kierunek trąbka, występował w obecnej edycji telewizyjnego show Must be the music z zespołem Afera Blues Group; Joanna Banach-Gancarz – wokalistka, muzyk; Katarzyna Warchoł – romanista oraz filolodzy z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie: Agnieszka Habrat – anglista, Anna Hycnar – germanista, Dorota Łopuszańska-Patrylak – rusycysta postanowiło przyznać następujące nagrody:
w kategorii wiekowej – uczniowie gimnazjów:
I miejsce: Marlenie Rygiel ze Społecznej Szkoły Muzycznej II stopnia w Krośnie
II miejsce: Michałowi Stryczniewiczowi z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
III miejsce: Mai Piskadło z Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle
Wyróżnienia:
Karolowi Mordelowi z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kołaczycace, Magdalenie Niezgodzie z Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzyskach, Adriannie Kieś z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, Weronice Lechowicz ze Społecznej Szkoły Muzycznej II stopnia w Krośnie
Małgorzacie Łesce z Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie w kategorii wiekowej – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych:
I miejsce: Natalii Niedzieli z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
II miejsce: Aleksandrze Pękali z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie
III miejsce: Kamili Mokrzyckiej z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie
Wyróżnienia: Sylwesterowi Feduniewiczowi z Młodzieżowego Domu Kultury w Przemyślu, Magdalenie Myśliwiec z Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle, Magdalenie Piestrak z Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku, Agnieszce Bacharze z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, Ewelinie Witalec ze Społecznej Szkoły Muzycznej II stopnia w Krośnie
Ponadto: GRAND PRIX ufundowane przez Starostę Jasielskiego otrzymała Aleksandra Kozubal z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie; NAGRODĘ REKTORA PWSZ w KROŚNIE otrzymała Katarzyna Makoś z Ośrodka Kultury w Dukli.
Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Powiat Jasielski, Starostę Jasielskiego oraz Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie.
MDK Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x