r e k l a m a
Kultura

Za nami piknik europejski z Radiem Via (foto)

Wczorajszy piknik na jasielskim rynku, był okazją do dobrej zabawy oraz przekonania jaślan do korzyści płynących z funduszy europejskich. Piknik był po części zwieńczeniem akcji, podjętej przez Radio Via.   

Rozgłośnia stworzyła bowiem projekt „Kwitnąca prowincja – jak korzystamy z funduszy europejskich”, który został zgłoszony do konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego na promocję funduszy europejskich. Z pośród 150 nadesłanych projektów, ten Radia Via został wybrany do 19 najlepszych, które są w stanie pokazać jak zmienia się Polska dzięki dotacjom UE.

W ramach projektu na antenie radia wyemitowanych zostało 40 odcinków słuchowiska opracowanego przez jedną z pań pracujących w radiu Via. W każdym odcinku przedstawialiśmy tematy bliskie mieszkańcom Podkarpacia, a jednocześnie  przedstawialiśmy inicjatywy, szkolenia, czyli inwestycje w kapitał ludzki, które zostały zrealizowane przy wsparciu Unii Europejskiej – mówi Magdalena Cisło, koordynator projektu „Kwitnąca prowincja.” 

Sobotni piknik był więc zwieńczeniem tej akcji ale też, okazją do promocji miasta Jasła.

Chcieliśmy pokazać miasto, że również w tym rejonie, dzieją się ciekawe rzeczy dzięki pieniądzom pochodzącym z funduszy strukturalnych  – mówił ks. Bogusław Przeklasa dyrektor Katolickiego Radia Via w Rzeszowie.

Z kolei Magdalena Cisło podkreśliła, że Jasło zostało wybrane na miejsce pikniku aby  promować młody acz prężnie działający jasielski oddział Radia Via.

Dwa lata temu otworzyliśmy tutaj oddział Radia Via i chcemy pokazać mieszkańcom Jasła, członkom diecezji rzeszowskiej, jak funkcjonuje radio. W zorganizowanym tutaj mini studiu reklamy każdy z mieszkańców może sobie przygotować i nagrać spot reklamowy, który zostanie wyemitowany na scenie jak i na antenie Radia Via – tłumaczyła Magdalena Cisło.

Oprócz tego w radiowej kuchni, dla jaślan gotowali redaktorzy Radia Via wraz ze starostą jasielskim Adamem Kmiecikiem oraz burmistrzem Ryszardem Pabianem. Goście mogli też kosztować wyrobów i wypieków przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich w Jaśle.

Gwiazdą wieczoru, był występ zespołu Wawele.

Więcej zdjęć znajduje się w fotogalerii.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x