Zawodnicy „Szóstki” rocznika 2001 najlepsi na międzynarodowym turnieju

Bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna Szóstki Jasło rocznik 2001, która w dniach 28-29 grudnia wzięła udział w międzynarodowym turnieju halowym w słowackim Trebiszowie.

Zawodnicy „Szóstki” rocznika 2011 najlepsi na międzynarodowym turnieju

Należy wspomnieć że w rozgrywkach udział wzięły ekipy z czterech państw: Polski, Czech, Słowacji i Węgier. W pierwszym dniu turnieju, w fazie grupowej nasi chłopcy zanotowali dwa zwycięstwa i dwa remisy, dzięki czemu awansowali do półfinału z pierwszego miejsca w grupie.
Wyniki meczy grupowych: Szostka 1 -1 Cigant (Węgry), Szostka 3 -1 Michalowce (Słowacja), Szostka 5 – 0 Slavoj Trebisow A (Słowacja), Szostka 0 – 0 Humenne (Słowacja).

Półfinałowego przeciwnika Szóstki zgodnie z regulaminem, wyłonić musiał baraż pomiędzy drugą drużyna naszej grupy, a trzecią drużyna grupy B. W meczu tym spotkały sie Humenne i Tarnovia Tarnów. Mecz stosunkiem 2-0 wygrała drużyna słowacka. Los więc chciał abyśmy po raz drugi w tym turnieju zmierzyli swoje siły z ekipą z Humenne. Po pięknym spotkaniu wygrywamy 1-0 i awansujemy do finału . Tu gramy z gospodarzami turnieju drużyną Slavoj Trebisow B. Początek w naszym wykonaniu niezbyt dobry, bo już w drugiej minucie tracimy bramkę. Przez kolejnych dziesięć minut jesteśmy w ofensywie, nie dopuszczając rywala do wyjścia ze swojej połowy.

Dzięki temu w jedenastej minucie doprowadziliśmy do remisu, a minutę później wychodzimy na prowadzenie 2-1. Niestety w siedemnastej minucie rywale strzelają bramkę na 2-2. Nasi chłopcy starali się jeszcze za wszelka cenę przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść, ale w zdobyciu bramki „przeszkadzaja” słupki i poprzeczka. Mecz kończy się remisem i o wyniku spotkania decydują karne. Piękne interwencje naszego bramkarza Piotra Gajdy i bezbłędnie wykonany karny przez Szymka Dziadosza powodują, że konkurs rzutów karnych wygrywa Szóstka Jasło 2001.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Piotr Gajda, do czego w dużej mierze przyczyniły się bardzo dobre interwencje w konkursie rzutów karnych. Gratulacje. Skład szóstki: Piotr Gajda, Szymon Stasz, Arkadiusz Majka, Szymon Pankiewicz, Arkadiusz Baran, Maciej Setlik, Szymon Dziadosz, Szymon Frączek, Bartosz Stasz, Mikołaj Jelec, Bernardo Fernandes Machado, Wiktor Brągiel.