r e k l a m a
Kultura

Zilustrowali najpiękniejsze kolędy!

Jedną z piękniejszych tradycji Bożego Narodzenia jest wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Aby zwyczaj wspólnego kolędowania wciąż był żywy i by pamiętali o nim zwłaszcza najmłodsi, Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zorganizował konkurs „Ilustrowana kolęda”.

Zilustrowali najpiękniejsze kolędy!
Celem konkursu plastycznego oprócz kultywowania tradycji bożonarodzeniowych, było również pobudzenie wyobraźni i aktywności twórczej dzieci i młodzieży oraz umożliwienie uczniom zaprezentowanie swojego talentu. 18 grudnia 2014 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyło się oficjalne podsumowanie konkursu. Na konkurs wpłynęło blisko 160 prac ze szkół podstawowych i gimnazjów z Gminy Skołyszyn.
Jury konkursu w składzie: Ewelina Węgrzynowicz – Włudzik – nauczyciel rysunku w Szkole Rysunku w Jaśle, Marta Gąsiorowska – kierownik GOKiCz w Skołyszynie oraz Władysława Kołodziej – instruktor plastyki w GOKiCz w Skołyszynie oceniając samodzielność, estetykę wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny pracy wyróżniło i nagrodziło 37 prac:
Kl. 0-III
M-ce I ex aequo
Maciej Stój – kl. 0 Jabłonica
Jędrzej Kuchta – kl. III Święcany
II ex aequo
Aleksandra Serafin – Skołyszyn
Maksymilian Hans – kl. III Lisów
Julia Jarek – kl. II Przysieki
Zuzanna Rewiś – kl. II Harklowa
III ex aequo
Wiktoria Wójcik – kl. II Lisów
Wiktoria Warywoda – kl. I Harklowa
Nikola Hans – kl. 0 Lisów
Kamila Gumienna – kl. I Harklowa
Eliza Przybyłowicz – kl. III Kunowa
Wyróżnienia:
1. Adrian Stygar – kl. II Kunowa
2. Emilia Dyląg – kl. II Święcany
3. Alicja Czajka – kl. II Skołyszyn
4. Weronika Wadas – kl. I Bączal Dolny
5. Klaudia Lejkowska – kl. III Kunowa
6. Paulina Kosińska – kl. III Kunowa
7. Julia Mazur – kl. I Skołyszyn
Kl. IV-VI
M-ce I
Emilia Stróżyk – kl. IV Harklowa
II ex aequo
Oliwia Urbanik – kl. IV Święcany
Magdalena Dolecka – kl. V Harklowa
III ex aequo
Patrycja Stec – kl. VI Harklowa
Martyna Piś – kl. VI Jabłonica
Gabriela Janusz – kl. VI Jabłonica
Wyróżnienia:
1. Nicol Matera – kl. IV Harklowa
2. Lidia Kosiba – kl. V Lisów
3. Dorota Ślusarz – kl. IV Skołyszyn
4. Maria Jarkiewicz – kl. V Święcany
Gimnazjum
M-ce I
Igor Bigos – kl. II Skołyszyn
II ex aequo
Zuzanna Reczek – kl. II Skołyszyn
Magdalena Reczek – kl. II Skołyszyn
III ex aequo
Justyna Jasiewicz – kl. III Kunowa
Magdalena Mlecz – kl. III Kunowa
Wyróżnienia:
1. Magdalena Wadas – kl. I Skołyszyn
2. Izabela Dąbrowska – Święcany
3. Justyna Kusiak – kl. III Kunowa
4. Julia Berkowicz – kl. I Skołyszyn
GOKiCz w Skołyszynie

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Close
X