r e k l a m a
Kultura

ZS w Szebniach: Żywa lekcja patriotyzmu…

8 czerwca 2009 r. o godz. 11.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie zostały przyznane odznaczenia dla szkół i harcerzy wyróżniających się w utrwalaniu pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu oraz w działalności związanej z opieką nad Miejscem Pamięci Narodowej i upamiętnieniem miejsc walki i męczeństwa. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele organów prowadzących, kombatanci, harcerze, dyrektorzy wyróżnionych szkół, dzieci i młodzież.

Zespół Szkół w Szebniach znalazł się w gronie 12 szkół z województwa podkarpackiego, które otrzymały „Złoty Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej”. To zaszczytne odznaczenie z rąk Przewodniczącego Podkarpackiej Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, Podkarpackiego Kuratora Oświaty – Jacka Wojtasa oraz p. Wicewojewody Małgorzaty Chomycz odebrała p. dyrektor – Bożena Macek – Lubaś wraz z uczniami gimnazjum – Martą Jezior i Piotrem Mackiem.
Pani dyrektor potraktowała to wyróżnienie jako dowód uznania dla wszystkich działaczy i nauczycieli, którzy kultywują pamięć o tragicznych wydarzeniach i pełnią stałą wieloletnią opiekę nad miejscami walki i męczeństwa na terenie Szebni i okolic.

Po akcie wręczenia medalu nastąpiła część artystyczna. Delegacja naszej szkoły, wśród której znaleźli się: przewodnicząca Rady Rodziców – p. Renata Kosiba oraz przedstawiciele grona pedagogicznego: p. Iwona Ridinger – Bania, p. Marek Hawrot i p. Teresa Świszcz, mogła oglądać wspaniały występ Harcerskiej Orkiestry Dętej Hufca Ziemi Przemyskiej działającej przy Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego w Żurawicy.

W scenariusz programu artystycznego zostały wplecione harcerskie utwory muzyczne oraz fragmenty pieśni patriotycznych, dokumentujące ważne wydarzenia z historii Polski.
Ta niezwykle piękna uroczystość była żywą lekcją patriotyzmu, tak nam wszystkim potrzebną.

Opracowała: Teresa Świszcz
Zespół Szkół w Szebniach

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dwd
dwd
2023 lat temu

Pani Świszcz i Pani Ridinger są the best!

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x