Przegląd mediów

Aby skutecznie pomagać

Dzisiaj policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle zakończyli dwudniowe szkolenie.  W ramach doskonalenia zawodowego pogłębiali swoją wiedzę  z zakresu udzielania pierwszej pomocy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej.

W czasie pełnienia służby, przeprowadzanych interwencji,  każdy policjant może znaleźć się w sytuacji,  kiedy od  jego umiejętności będzie zależało życie, zdrowie  innej osoby. Aby w takiej sytuacji profesjonalnie pomóc, przez dwa dni Prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego Józef Biernacki, szkolił policjantów i pracowników komendy z zakresu udzielania pierwszej pomocy i utrwalania właściwych zachowań jakie temu powinny towarzyszyć. Wiadomości na temat bezpieczeństwa i higieny pracy przekazywał asp. sztab.  Stanisław Wojdyła, a swoją wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej i postępowania  podczas pożarów dzielił się  z policjantami mł. bryg. Wacław Pasterczyk z KP PSP w Jaśle.

W trakcie szkolenia uczestnicy podnosili swoje umiejętności  ćwicząc m.in.  na modelu anatomicznym sylwetki człowieka tzw. fantomie – urządzeniu do przeprowadzania resuscytacji krążeniowo oddechowej, wyposażonemu w czujniki elektroniczne sygnalizujące, czy wykonywane działania są poprawne, czy błędne.

Dzięki szkoleniu uczestnicy zyskali wiedzę, jak krok po kroku postępować w przypadkach zagrożenia życia, zagrożenia przeciwpożarowego, czy wypadku w pracy. Ponadto zapoznali się z  aktualnymi przepisami  i zarządzeniami dotyczącymi poruszanych  tematów. Zdobyta przez uczestników wiedza na pewno przyczyni się do jeszcze  lepszego i skuteczniejszego niesienia pomocy poszkodowanym.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x