r e k l a m a
Przegląd mediów

Aleja spacerowa zamiast ruchliwej ulicy

Do końca bieżącego roku w centrum miasta powstanie deptak. Ruchliwa ulica przy rynku zamieni się w aleję spacerową i zostanie wyłączona z ruchu.

W 2002 roku zakończyły się pierwsze dwa etapy rewitalizacji jasielskiego rynku. Wtedy wyremontowano główną płytę rynku oraz część, na której rosną drzewa. Zadanie kosztowało ok. 2,2 mln złotych.

Natomiast trzeci etap zakładał utworzenie przy pierzei południowej i północnej zamkniętego dla ruchu samochodów deptaku. Jednak ze względu na dość skomplikowaną sytuację związaną między innymi z usytuowaniem przystanków MKS do tej pory wstrzymywano inwestycję.

Deptak ożywi rynek

W tym roku, już w październiku, rozpocznie się budowa deptaka w południowej pierzei rynku, która zostanie wyłączona z ruchu kołowego. – Od dłuższego czasu docierają do nas głosy mieszkańców o dużej uciążliwość ruchu wokół rynku. Ponadto nie mamy w Jaśle takiego deptaka jakie są w innych miastach. Dlatego pomyśleliśmy, że pięknym dopełnieniem architektury obecnego rynku, byłoby wyłożenie kostką, czyli zrobienie deptaka na pierzei południowej – wyjaśnia Maria Kurowska, burmistrz Jasła. – Dodatkowym argumentem jest to, że nasz rynek nie żyje, w takim sensie, że nie ma tutaj życia codziennego, nie ma kawiarenek.

(…)

Szczegóły w numerze – strona 9.

/mm/
Nowe Podkarpacie

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
EduŚś .
EduŚś .
2024 lat temu

jestem za jak najbardziej .:D

miesięczny
miesięczny
2024 lat temu

a sąd będzie jechać mks do niepli

leś@jasło
leś@jasło
2024 lat temu

Prawie we wszystkich miastach Podkarpacia rynki są wyłączone z ruchu kołowego,oczywiście w różnej skali,wiec Jasło nie będzie prekursorem. Kwestia tego ile osób i instytucji dostanie (załatwi)przywilej poruszania się samochodami w wyłączonym obszarze…:lol::uhoh:

jaślnin
jaślnin
2024 lat temu

"nasz rynek nie żyje"; po wycięciu drzew i wykonaniu pseudo-deptaka odżyje na nowo!Będzie jak po wybuchu atomu – pustynia.

zal.pl
zal.pl
2024 lat temu

"Ponadto nie mamy w Jaśle takiego deptaka jakie są w innych miastach. Dlatego pomyśleliśmy, że pięknym dopełnieniem architektury obecnego rynku, byłoby wyłożenie kostką, czyli zrobienie deptaka na pierzei południowej – wyjaśnia Maria Kurowska, burmistrz Jasła." A w Warszawie stoi Pałac Kultury i Nauki – zbudujmy taki w Jaśle. P. Kurowska, tak się pani zna na pięknie jak nierogacizna na perłach. "Pięknym dopełnieniem" to będzie jak pani odejdzie w niebyt ze stanowiska.

mieszkaniec
mieszkaniec
2024 lat temu

jeszcze zakazać jazdy samochodami po mieście żeby korków nie było bo po tych całych zmianach to przez miasto nie da się przejechać już teraz jest problem…a ciekawe co nam mieszkańcom ze 100m deptaka chyba tylko większa ilość kostki brukowej i zwiększenie korków bo nic dobrego to nie przyniesie

szczera
szczera
2024 lat temu

bo nasze miasto jest tak dużym miastem z taką wielką ilością turystów że to wstyd żebyśmy "ALEJI SPACEROWEJ" nie mieli…szkoda słów do tego co się u nas w mieście wyprawia zamiast pieniądze przeznaczyć na coś co przyda się mieszkańcom to buduje się pomniki wycina drzewa a w zamian układa kostkę deptak robi z którego i tak nic nikomu bo jak ktoś ma tamtędy chodzić to tak czy tak chodzi bez względu na jakiś deptak, ale cóż głos ludu i tak się nie liczy ważne żeby było czym się przy wyborach chwalić ile to i jak zrobiliśmy.

anna
anna
2024 lat temu

Pytam…kto będzie deptał na tym deptaku?????Paranoja cóż ta Pani nie wymyśli będzie mniej spalin przy UM a interesznci UM ,SJ , Zus będą deptać deptakiem zeby pozałatwiać swoje sprawy.Mamy piękną zieleń na wałach wystarczy wstawić tam pore ławek ,koszy nasmieci jakieś oświetlenie i piękny deptak ale niestety My robole nie mamy nic do powiedzenia.Radni przegłosowali spalarnie zwłok ale o budowe deptaka nie pytali nikogo-samowolka.

-
-
2024 lat temu

Ludzie, siedźcie w domach jak nie chcecie deptać wokół rynku :P. Wieczne zrzędzenie.

.....
.....
2024 lat temu

Nie zrzędzenie tylko niestety prawda jest taka że deptak pomnik i wszystkie inne realizowane pomysły są z naszych pieniędzy i raczej powinniśmy mieć prawo do decyzji na co zostaną przeznaczone…a nie stawianie nas przed faktem dokonanym przed rzeczami które tak naprawdę nie zawsze są nam potrzebne

Bywalec
Bywalec
2024 lat temu

W końcu będzie ciszej na rynku i bęzie jak normalnie siąść i pogadać z dziewczyną a nie non stop jakaś wytuningowana beta przejedzie z Fasolkami w tle na pełny regulator…
O motorach już nie wspomnę… owszem mam te 20 lat ale za dużo hałasu to nie zbyt zdrowo…

Jagoda
Jagoda
2024 lat temu

Deptak inaczej aleja spacerowa w centrum miasta?-niezbyt dobry pomysł, ale pani Anna ma rację. Zainwestować w wały, wszyscy skorzystamy B)

!!!!
!!!!
2024 lat temu

Ciagle tylko narzekanie , a morze by wały , albo kanalizacje lub przedszkola lludziiiieeee nie narzekajta !!!!!!!!!!!!!:bigeek:

Jaślanin
Jaślanin
2024 lat temu

Co za ludzie, jak nic nie robią to źle, a jak już coś robią to też źle. Jedyne co potraficie to zrzędzić. Deptak przy Rynku powinien powstać już dawno i to nie tylko po południowej stronie. Ale wam jak zawsze coś nie pasuje, a to korki będą a to szkoda pieniędzy itp. Szkoda słów.

taki przyklad
taki przyklad
2024 lat temu

juz widze te auta ciezarowe z oknami pakujace na swiezo ulozenej kostce

Krzysztof Czarnota
Krzysztof Czarnota
2024 lat temu

Dlaczego ma być wykonywany jakiś deptak i komplikacje komunikacyjne w już zakorkowanym komunikacyjnie mieście? DLACZEGO NIE JEST REALIZOWANA OBWODNICA PÓŁNOCNA O KTÓREJ TAK WIELE MÓWIŁA PANI BURMISTRZ W CZASIE SWOJEJ KAMPANII PRZED WYBORAMI? Czy faktycznie muszą być stale wywoływane konflikty w społeczeństwie miasta Jasła. Skąd ten pośpiech przed przyszłorocznymi wyborami czyżby chciało się pokazać ILOŚCIOWO jak to działano. DLACZEGO NIE REMONTUJE SIĘ DRÓG GDZIE JEST NAPRAWDĘ ZŁY STAN np. Kolejowa, Klasztorna, pozostała część P.Skargi,Ducala, Lenartowicza itd. Moim zdaniem i wielu osób wykonuje się działania spektakularne. Swoją drogą "Szczególne gratulacje za parking przy szkole podstawowej przy ul. P. Skargi". Tam naprawdę… Czytaj więcej »

Back to top button
16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x