Przegląd mediów

Bilet PKP w Jaśle kupisz tylko przed odjazdem pociągu

Kasa biletowa w Jaśle jest czynna tylko pół godziny przed odjazdem pociągu, bo kolei nie opłaca się zatrudniać swoich kasjerów.

– To paranoja! Nie kupiłem biletu, bo kasa była zamknięta – denerwuje się pan Jacek z Jasła – Na dworcu PKP w Jaśle chciałem kupić bilet na pociąg Tarnów – Wrocław, ale to było niemożliwe. Do Tarnowa dojadę autobusem tuż przed odjazdem pociągu i nie zdążę tam kupić biletu. A w Jaśle o godz. 9 -tej pocałowałem zamknięte okienno kasy. Będzie czynna dopiero od 12.30, a ja mam pociąg z Tarnowa dużo wcześniej – podkreśla oburzony mężczyzna.

Chcesz kupisz w Jaśle bilet na pociąg? Najpierw sprawdź czy kasa jest czynna. (FOT. MAREK DYBAŚ)

Obsługę kas biletowo-bagażowych prowadzi prywatna spółka Bil-Bag.

– Zgodnie z umową agencyjną kasa jest czynna od 4.15 do 16 – tej, z zaznaczeniem, że muszą być otwarte min. 30 min przed odjazdem każdego pociągu – informuje Jan Marszałek, naczelnik działu sprzedaży Podkarpackiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Rzeszowie. – To faktycznie utrudnienie dla pasażerów, ale takie umowy zawarliśmy ze względów ekonomicznych, bo ruch pasażerki jest tam niewielki – dodaje.

Tylko na dużych stacjach, jak Rzeszów, Przemyśl, Jarosław, Przeworsk i Dębica PKP zatrudnia swoich kasjerów, w pozostałych miejscowościach podpisali umowy agencyjne z prywatnymi firmami.

Przez Jasło przejeżdża na dobę 18 pociągów pasażerskich, a w okresie świątecznym i wakacyjnym dodatkowe 6. Według rozkładu pierwszy o godz. 4.41, drugi 4.42, kolejny 5.41 itd.

– Jeśli ktoś nie zdąży kupić biletu w kasie, to zawsze może kupić bilet u kierownika pociągu – mówi Krzysztof Pisany, dyżurny ruchu na stacji w Jaśle. Ale wtedy musi dopłacić do biletu: 4 zł na trasie do 100 km i 6 zł na dłuższej.

Ewa Wawro
Nowiny24.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Fufa
Fufa
2023 lat temu

PKP i jej niezliczone spółki chyba już osiągnęły dno. Nie zdziwiłbym się gdyby w przypadku awarii pociągu poleciła pchać go do stacji docelowej podróżnym. Jesli mieliby szczęście to może byłby to często psujący się szynobus /np. na trasie Jasło – Krosno/:smilewinkgrin:

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x