Przegląd mediów

Bratanek Podkulskiego fałszował podpisy

RZESZÓW. CBA i prokuratura kontynuują śledztwo w sprawie inwestycji znanego biznesmena.

Śledztwo dotyczące inwestycji Ryszarda Podkulskiego prowadzone przez CBA i Prokuraturę Okręgową w Tarnobrzegu zaczyna przynosić pierwsze efekty. Bratanek przedsiębiorcy Ryszard P. i nadzorujący budowy Henryk Ż. przyznali się do fałszowania dokumentów. Mężczyźni chcą dobrowolnie poddać się karze.

Śledztwo w sprawie budowy obiektów handlowych Ryszarda Podkulskiego toczy się od wielu miesięcy. Prowadzą go rzeszowska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu.

– Ze śledztwa wyłączono część postępowania związaną z fałszowaniem podpisów i poświadczaniem nieprawdy w dokumentach – mówi prokurator Irena Mazurkiewicz-Kondrat, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

Fałszerstwa w dziennikach budowy

Sprawa dotyczy wielkopowierzchniowych obiektów handlowych na Śląsku. Zarzuty zostały postawione krewnemu znanego biznesmena Ryszardowi P., oraz Henrykowi Ż. zajmującemu się nadzorem inwestycji.

– Obaj byli pracownikami Ryszarda Podkulskiego – dodaje rzecznik prokuratury. Chodzi m.in. o dokonywanie zapisów w dzienniku budowy. – Mężczyźni podrabiali dokumenty związane z realizacją inwestycji, a następnie używali je jako autentyczne w postępowaniach administracyjnych – precyzuje Temistokles Brodowski, rzecznik CBA. – Ich działanie miało ukryć wady budowy lub nie wskazać przeróbek, które zgodnie z prawem powinny zostać zapisane w dzienniku budowy.

Akt oskarżenia zostanie sporządzony przez prokuratora prawdopodobnie jeszcze w maju.

– Ryszardowi P. przedstawiono 9 zarzutów, a Henrykowi Ż. 3 zarzuty – wyjaśnia prokurator Mazurkiewicz-Kondrat. – Obaj przyznali się i dobrowolnie poddali karze.

Prokuratura nie ujawnia na razie, jaką karę zaproponowali sobie obaj panowie. Wiadomo, że zgodnie z kodeksem karnym, za poświadczanie nieprawdy grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Główne śledztwo toczy się nadal

Postępowanie dotyczące inwestycji Ryszarda Podkulskiego w Sosnowcu, Rzeszowie itd. toczy się nadal. – Wystąpiliśmy o opinię biegłych z Warszawy pod kątem nieprawidłowości w dokumentach – przypomina rzecznik tarnobrzeskiej prokuratury. – Na razie na tę opinię jeszcze czekamy.

Śledztwo jest rozwojowe. Jak mówią w prokuraturze, jeśli w sprawie pojawią się kolejne wątki, które będzie można wyłączyć do oddzielnego postępowania, to tak się stanie.

Krzysztof Kuchta
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
życie jak mgła
życie jak mgła
2022 lat temu

Nie chcę bronić pana P. (trochę konsekwencji – jeśli pisze się Ryszard P. to nie ładuje się poniżej o inwestycjach Ryszarda Podkulskiego) bo człowieka nie znam ale administracja najpierw wymyśla nieprzebytą ilość przepisów, które blokują jakiekolwiek ruchy szczególnie w tak terminowych sprawach jak budowa hipermarketów. Podejrzewam, że jeśli stosować by się do wszystkich urzędniczych i tylko im potrzebnych wypocin to taki market w "szybkim" tempie można by postawić nie w rok czy dwa ale w 10. Swoją drogą zalazł pewnie za pazury śląskiemu "rekinowi" – ech życie.

azx
azx
2022 lat temu

pokerowe zagranie

tadeusz
tadeusz
2022 lat temu

Owszem.Poker-robię,łapia mnie,poddaje sie karze i wracam do siebie…

ha ha ha
ha ha ha
2022 lat temu

PIS-man gdzie jesteś z komentarzem ????????

lolo
lolo
2022 lat temu

ryszard p. to nie ryszard podkulski -czy to tak trudno pojąć

sprawiedliwy
sprawiedliwy
2022 lat temu

No i trafila kosa na kamien Slazaki i Warszawioki Ci teraz pokaza! haha :smilewinkgrin:

Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x