Przegląd mediów

Budowa komendy nadal tylko w planach

Jasło. O tym jak bardzo potrzebny jest nowy budynek komendy wiadomo od dawna. Dokumentacja jest gotowa. Prace miały rozpocząć się w 2008 roku. Jednak pojawił się problem z brakiem środków, który nadal nie został rozwiązany.

Budynek, w którym obecnie mieści się Powiatowa Komenda Policji w Jaśle wzniesiony został prawdopodobnie jeszcze przed I wojną światową. Składa się on z trzech segmentów, a w jego pomieszczeniach biurowych o łącznej powierzchni 742 m kw. wykonuje swoje obowiązki ponad 170 policjantów i pracowników. Obecny stan lokalowy w znacznym stopniu ogranicza tworzenie nowoczesnych rozwiązań w zakresie obsługi interesantów czy realizacji praw przysługujących ofiarom przestępstw i nieletnim. W jednym pokoju pracuje nawet pięciu funkcjonariuszy. Pomieszczenia są ciasne i wyeksploatowane, wymagają ciągłego remontu.

Brak pomieszczeń nie pozwala na zorganizowanie tzw. “niebieskiego pokoju”. W budynku brakuje również udogodnień dla osób niepełnosprawnych, nie ma windy czy podjazdów. Poważnym problemem jest również zbyt mały parking oraz brak zaplecza garażowego.

W związku z tym kierownictwo komendy podjęło starania o budowę nowej siedziby. Pierwszym krokiem w tym kierunku było przekazanie przez Radę Miejską Jasła działki na tzw. błoniach, pomiędzy szpitalem a ulicą Towarową, pod budowę nowej siedziby. Starostwo Powiatowe w Jaśle przekazało środki na wykonanie prac planistycznych.

(…)

/mm/
Nowe Podkarpacie

Szczegóły w numerze – strona 3.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
X-men
X-men
2024 lat temu

Nowa wogule nie jest potrzebna jak obetną ETATY !!!

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x