Przegląd mediów

Burmistrz Jasła Maria Kurowska dyscyplinuje radnych

– Nie pozwolę więcej, aby moja osoba była narażana na takie ataki – tak na sesji dyscyplinowała radnych burmistrz Kurowska.

– To atak na demokrację i pomylenie kompetencji – zareagowali radni.

Była pyskówka, były ataki personalne, było gorąco od wzajemnych zarzutów. W wolnych wnioskach Maria Kurowska najpierw zaatakowała radnych, którzy tydzień temu brali udział w spotkaniu z nauczycielami i rodzicami ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle.

– Panowie, po coście tam poszli? – pytała ostro. – Mnie jest wstyd za to wszystko, coście tam zrobili.

Spotkanie dotyczyło planowanych zmian systemu edukacji w mieście. Nie zgadzają się z nimi organizatorzy spotkania i oczekiwali otwartych wyjaśnień w tej spawie.

foto. M. Dybaś

Pani burmistrz nie przyszła jednak na to spotkanie.

– Mam wszystko na taśmie, wszystkiemu się bardzo dokładnie przyglądam, będziecie to wszystko dementować i prostować, bo ja sobie więcej panowie na to nie pozwolę – grzmiała groźnie do mikrofonu.

Komisja Rewizyjna też skarcona

To nie jedyne zarzuty kierowane w tym dniu publicznie do radnych. Pani burmistrz ostro zaatakowała Komisję Rewizyjnej.

– Protokół pokontrolny ma 800 stron, jest w 4 egzemplarzach, a większość to ksero kontrolowanych dokumentów. To ewenement w skali państwa i moi prawnicy się tym zajmą – zapowiedziała Kurowska. – Pan przesadził i w tej chwil odpowiednie organy zajmą się panem – mówiła do radnego Czeluśniaka, który przewodniczył zespołowi kontrolującemu wydział administracyjny UMJ.

Kto kogo ma prawo kontrolować?

– To zachwianie proporcji i kompetencji między organem wykonawczym, a uchwałodawczym – mówił Leszek Znamirowski, przewodniczący KR. – Nie może być tak, że burmistrz kontroluje Komisje Rewizyjną czy Radę Miasta. To Komisja Rewizyjna jest ustawowo powołana do kontroli. Zachwiane tych proporcji jest niebezpieczne dla demokracji – podkreślał Znamirowski.

– Nie było w żadnej kadencji rady takich sytuacji jak dzisiaj – oburzał się radny Zdzisław Dziedzic.

Nie pierwszy raz

– To nie pierwsza próba dyscyplinowania radnych przez panią burmistrz. Powszechnie znane są przypadki wzywania radnych „na dywanik” i grożenia palcem – mówi Czeluśniak.

– Na jednym z takich spotkań ja i jeszcze kilku innych radnych byliśmy karceni za to, że głosowaliśmy inaczej, niż pani burmistrz chciała – przyznaje Stachaczyński – Już czwartą kadencję jestem radnym i nigdy, żadnemu burmistrzowi, nie tłumaczyłem się ze swoich głosowań i teraz też nie będę – podkreśla.

Ewa Wawro
Nowiny24.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
będzie ciekawie
będzie ciekawie
2024 lat temu

Takie zachowanie to nic innego jak zawodowa przypadłość nauczycieli !!! osobiście bym wolał gdyby Pani Burmistrz w dalszym ciagu realizowała się w szkole !!!!!!!!!

Real
Real
2024 lat temu

Radni mieli obowiązek udać się na spotkanie, ponieważ zostali tam wezwani przez swoich wyborców. Pani burmistrz pamięta o szarym tłumie tylko w okresie kampanii wyborczej, mam nadzieje ze przy następnych wyborach zostanie sprawiedliwie oceniona. Swoją drogą Pani burmistrz ostro pracuje na przegraną PIS-u w nadchodzących wyborach, myślę ze jej 'Szefostwo' wkrótce to zauważy.

edi
edi
2024 lat temu

Groźby karalne 🙁 będą zamykać im usta ? no to wraca komuna

jas
jas
2024 lat temu

Polecam foto pani burmistrz na nowiny 24.pl znakomicie oddaje cala osobowosc brawo dla fotografa

yorker
yorker
2024 lat temu

trzeba sie poważnie zastanowić nad Referendum w sprawie odwołania Szanownej Pani Burmistrz
pisałem o tym sporo na konkurencyjnym portalu, który obecnie blokuje moje komentarze :upset:

yorker
yorker
2024 lat temu

Zapraszam do dyskusji na forum jaslonet:
http://forum.jaslonet.pl/viewtopic.php?p=87#87

ten zły
ten zły
2024 lat temu

do yorkera Widzę, że nie tylko moje wpisy nie pojawiają się na portalu 4U. Przykro, że Janusz W. wprowadził cenzurę "ideologiczną"…. Ale wracając do meritum to zgadzam się z Tobą, że trzeba się zastanowić nad referendum w sprawie odwołania obecnego Burmistrza. Jednak idę dalej i uważam, że jeżeli robić referendum to również w sprawie odwołania Rady Miejskiej Jasła. Otóż coraz nowe pomysły Pani Burmistrz popiera ponad 50% radnych – oznacza to, że rada w swojej większości odpowiada na równi z nią za to co dzieje się w mieście. Widząc w którym kierunku to zmierza radni mogą podjąć uchwałę w sprawie… Czytaj więcej »

yorker
yorker
2024 lat temu

na forum mam bana do polowy listopada za watek o "przepięknym' zdjeciu pani Burmistrzuni nie wiem ktory punkt regulaminu złamałem….

Back to top button
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x