Przegląd mediów

Burmistrz Jasła ratowała… Bałtyk

Maria Kurowska wróciła wczoraj z Helsinek. Przez dwa dni, razem z jednym ze swoich kierowników, debatowała tam o ochronie… Morza Bałtyckiego.

Seminarium, które zorganizowali Finowie, dotyczyło „Promocji bałtyckiego planu działania na rzecz poprawy środowiska Morza Bałtyckiego”. Maria Kurowska w delegacji, którą podpisał Andrzej Dybaś, przewodniczący Rady Miasta, wpisała: Udział w seminarium dotyczącym działań władz miejskich w zakresie oczyszczania ścieków.

Dziś Maria Kurowska miała przyjmować mieszkańców. Niestety, ci którzy przyjdą podzielić się z nią problemami, odejdą z kwitkiem. Choć seminarium skończyło się we wtorek, pani burmistrz założyła, że w środę nie będzie miała czasu dla jaślan. (FOT. MAREK DYBAŚ)

Szkoda czasu

W sumie do Helsinek zaproszono 70 osób. Na liście gości byli prezydenci m.in. Elbląga, Gdańska, Gdyni, Szczecina, Koszalina, Sopotu, Łodzi, Bydgoszczy i Lublina. Poleciało 30, w tym Maria Kurowska. Do Finlandii zabrała ze sobą Pawła Zawadę, kierownika wydziału gospodarki mieniem UM.

Z Podkarpacia, oprócz Kurowskiej, zaproszenie dostał Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. – Prezydent nie ma czasu na takie wyjazdy – skwitował Maciej Chłodnicki, rzecznik Ferenca.

– Seminarium zostało zorganizowane w związku z dużym zainteresowaniem fińskich i szwedzkich instytucji różnymi formami wsparcia Polski. Chodzi o osiągnięcie zdrowego ekosystemu Morza Bałtyckiego – wyjaśnia Paweł Kozioł, rzecznik Urzędu Miasta w Jaśle.

Prężnie działa

Kozioł dodaje, że omawiano tam możliwość wsparcia lokalnych działań związanych z oczyszczaniem ścieków przez Fundację Johna Nurminena i Baltic Sea 2020.

– Pani burmistrz została zaproszona ze względu na prężne działania miasta w zakresie ochrony środowiska oraz w Związku Gmin Dorzecza Wisłoki – wyjaśnia.

Przewodniczącym zarządu ZGDW jest Stanisław Pankiewicz. Kurowska jest jego zastępcą.

– Nie wiedziałem o tym wyjeździe i nic nie wiem na ten temat, aby miało to jakiś związek z naszą działalnością – komentuje Pankiewicz. – Chyba że to była inicjatywa pani burmistrz, o której nie wiem – dodaje.

Lot za 2,5 tys. zł

Zapytaliśmy w urzędzie, ile kosztował wyjazd burmistrz Kurowskiej i kierownika Zawady. Rzecznik stwierdził, że informacje przekaże, gdy burmistrz wróci do pracy. Zrobiliśmy więc symulację kosztów udziału w dwudniowym seminarium. Pobyt w Helsinkach fundowali organizatorzy.

Za przeloty i inne koszty dojazdu płacili uczestnicy. Lot Warszawa-Helsinki i z powrotem liniami SAS Scandinavian Airfines – LOT Polish Airlines dla dwóch osób to koszt min. 2,5 tys. zł. Pod warunkiem, że jest rezerwowany dużo wcześniej. To wersja najtańsza.

Lecąc np. Lufthansą za bilety trzeba zapłacić ponad 6 tys. zł. Do Warszawy jasielską delegację służbowym oplem zawiózł kierowca. Przejazdu tam i powrotem – ok. 300 zł. Drugie tyle przy odebraniu Kurowskiej i Zawady z lotniska.

– Jakie korzyści będą z tego wyjazdu? – zastanawia się Małgorzata Więch z Jasła. – W Jaśle likwiduje się skromne przejawy kultury typu Dyskusyjny Klub Filmowy, bo podobno brakuje pieniędzy. Na kolejny wyjazdy władz miasta zawsze starcza – oburza się kobieta.

Ewa Wawro
Nowiny24.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
46 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Podatnik
Podatnik
2024 lat temu

Zastanawiałem się, jakie korzyści z tego będą mieli mieszkańcy Jasła, którzy to utrzymuje zacną panią na tym stanowisku za nasze podatki po prostu niech pani złoży rezygnacje, bo to już szczyt absurdu w wykonaniu pani Marychy z dąbrówki Podatnik

Darek .
Darek .
2024 lat temu

w pełni popieram zdanie podatnika to szczyt absurdu to co wyprawia nasza kochana władza. No raczej już jej nie kocham i skreślę odpowiednio w wyborach a co na to zacny Senator z PIS,? który tak ja lansował że to najcudowniejszy wybór dla Jasła powinien się wstydzić teraz na co nas namówił a ja głupi dałem się nabrać już tego nie powtórzę Panie SENATORZE -POŚLE – MARSZAŁ Z PIS

mieszkaniec
mieszkaniec
2024 lat temu

To skandal !:upset:

J. Chrzanowski
J. Chrzanowski
2024 lat temu

W moim mniemaniu nie wszystko mozna przeliczać na pieniądze,i nie zawsze należy doszukiwac sie podtekstów w działaniach demokratycznie wybranej władzy.Debata nad Bałtykiem,debata nad gospodarką ściekową,ochrona srodowiska jest nie tylko powodem do podróży za wszelką cenę i dla przyjemnosci,a potwierdzeniem zasady ,że w działalnosci gospodarczej kogo nie widzą tego nie znają.Przy takim podejsciu do tematu można widzieć perspektywę korzyści dla miasta,które ponoć są pragnieniem jego mieszkańców.Jakie to bedą korzyści,mam nadzieję,że p. Burmistrz wkrótce pokaże,i nie tylko werbalnie,ku zadowoleniu Jaślan.

śmiechu warte
śmiechu warte
2024 lat temu

panie Chrzanowski pan chyba nie czytasz tego co piszesz ? z uporem godnym maniaka wykręcasz pan kota ogonem

Chmielowski
Chmielowski
2024 lat temu

Panie Chrzanowski, ale Pan bełkoczesz…

Reklamiarz
Reklamiarz
2024 lat temu

Jasło to potęga morska.Polska od Bałtyku do Morza Czarnego !

normalny czlowiek
normalny czlowiek
2024 lat temu

To juz szczyt hamstwa i glupoty!!!!!! Czy nie znajdzie sie ktos kto wypiepszy ta babe razem ze swita na zbity bity pysk!!!! Niech sie zajmie lepiej zwalnianymi z Pektowinu bo nie beda za co zyc. Bujac sie po pielgrzymkach i za granice za podatnikow pieniadze skandal!!!!!! Dla mnie to jest nadal jedna wielka klika z p.S.T. na czele i dr. B.N. Jesli mi ktos przyzna racje niech napisze.:upset::upset::upset::upset::upset::upset::upset::upset:

yorker
yorker
2024 lat temu

Ciekaw jestem ile z Was tutaj komentujących, czytających ten artykuł 2 lata temu dało sie nabrać na cieple słówka czarownicy z pod Liwocza???
Kto pamięta jak glosował??
ja glosowałem na Czerneckiego nigdy nie uważałem żeby kanalizacja, wodociągi, droga południowa, to było "nic" jak gadał PiSowcy
"głupi, oj głupi wy, a głupi" jak rzekł Maciej do Dobrzyńskich:yes:

qwert
qwert
2024 lat temu

JASŁO DOMAGA SIĘ DOSTĘPU DO MORZA 🙂

andrzej
andrzej
2024 lat temu

Pani Mario… kocham Panią!

Marynarz
Marynarz
2024 lat temu

No co się czepiacie. Był taki okręt m/s Jasło.

wkurzony
wkurzony
2024 lat temu

Panie Chrzanowski taki był spokój przez jakiś czas bez Pana i znowu zaczął Pan denerwować ludzi normalnie spoglądajacych na swiat i na to co się w Jaśle wyprawia. Zdejmij Pan te "różowe okulary" albo Pan zmilcz !!!

polonista do Yorkera
polonista do Yorkera
2024 lat temu

Maciej to chyba był Z DOBRZYŃSKICH a nie że mówił on to do Dobrzyńskich

parafrazując te słowa
Yorker głupi, oj głupi ty, a głupi i niedouczony

yorker
yorker
2024 lat temu

yorker do polonisty:
niedouczony… byc może, ale nie głupi B) oj nie 😀

yorker
yorker
2024 lat temu

yorker do polonisty2:
oswieć mnie drogi panie do kogo były skierowane owe słynne słowa?? czy to nie byli mieszkańcy zaścianka Dobrzyńskich?

PIS
PIS
2024 lat temu

Szanowna Pani Burmistrz. Pani pojechała za moje pieniądze – natomiast nie za podatki yorkera. Ileż to podatku płaci yorker ?. Ja nie życzę sobie, by ktokolwiek nazywał legalnie wybraną Burmistrz miasta Jasła – Marię Kurowską – czarownicą z pod Liwocza. Mam nadzieję, iz Pani Burmistrz złoży zawiadomienie o przestęstwie. Jedyny, który głosował na Cz…ego to właśnie yorker. Proszę bardzo niech w takim razie przeniesie się do tej wsi, gdzie rządzi jego ulubiebiec. Pani Burmistrz – niech się Pani nie przejmuje tymi maluczkimi – oni nie wiedzą co czynią – co mówią i co piszą. Mieszkańcy Jasła są z Panią. Pani… Czytaj więcej »

polonista do Yorkera
polonista do Yorkera
2024 lat temu

Owszem, skierowane były one do mieszkańców Zaścianka Dobrzyńskich. Ale nie do samych Dobrzyńskich. Ku jaśności powinieneś wyszczególnić, że chodzi o mieszkańców zaścianka a nie Dobrzyńskich jako takich.

AntyPiS
AntyPiS
2024 lat temu

PiSiaczku rozumiem Twoją troskę o koleżankę partyjną i doceniam, że próbujesz zachować poważny i wyważony ton. Ale proszę Cię nie pisz "Mieszkańcy Jasła są z Panią", bo nie możesz mówić za wszystkich. Poza tym jest baaaardzo, ale to bardzo wątpliwe, żeby to wciąż była prawda.

urzędnik
urzędnik
2024 lat temu

Panie Chrzanowski!
Jaki pan ma interes aby pisać pozytywnie o wydawaniu pieniędzy podatników na wycieczki władz Jasłs?
Raczej tak bo kiedys pan pracował dla Urzedu opracowując za ciężkie pieniądze nową strukture Urzedu!
Mysle że to ten pan Chanowski się wypowiada!

XXL
XXL
2024 lat temu

myślę,że jasło ani po stu latach nie otrząśnie się po tej kadencji – to "fenomen naszych czasów" ,ale czy to polska jeszcze?

jaslo-ok
jaslo-ok
2024 lat temu

Może ktoś mi podpowie bo się nie znam – co trzeba zrobić żeby ją odwołać – bo to chyba czas najwyższy

J. Chrzanowski
J. Chrzanowski
2024 lat temu

Do tych co do mnie coś mają wyjaśniam. Wiem na czym polega działanie na rzecz interesu miasta, i jako prawnik, menedżer i jako dysponujacy doświadczeniem obywatel. Nie mam w zwyczaju obsrywać ludzi za to, ze czują o co w biznesie chodzi, bez względu na poglądy polityczne i zawiść jaka prezentują tu niektórzy komentatorzy. Co do tego jegomoscia co sie ukrywa pod ksywą „urzędnik”, w jednym się zgadzam i potwierdzam: Tak robiłem strukturę Urzedu miasta Jasła, korzystjąc wyłącznie z obowiazującego zakresu ustawy kompetencyjnej oraz przepisów samorządowych..Natomiast pieniądze, określane jako wielkie (do sprawdzenia) to tyle ile kosztuje flaszka koniaku. Żeby uzupełnić rzecz,… Czytaj więcej »

obserwator
obserwator
2024 lat temu

Poczytałem wcześniejsze wpisy i muszę przyznać, że podobnie jak większość osób jestem zbulwersowany tym co wyprawia Pani Kurowska w Jaśle.
Zaskakuje mnie również wpis Pana J.Chrzanowskiego zwłaszcza ostatnie zdanie w ostatnim wpisie (jaki widzę) "Co do pozostałych adwersarzy pozostaje mi ubolewać nad stanem ich przymiotów intelektualnych (uczyć się rozumieć inne racje to widać sztuka).
Zgadzam się, że sztuką jest uczyć się rozumieć racje innych – kiedy brak tej sztuki zaczyna się agresja i obrażanie np. "ubolewanie nad stanem ich przymiotów intelektualnych".
Czy aby nie jest tak Panie Janie?!!!

JASLANIN
JASLANIN
2024 lat temu

NO SUPER ROBIĄ SOBIE WYCIECZKI A KASY BUDŻETU MIASTA

Ja
Ja
2024 lat temu

Czyli jasło będzie miało dostęp do morza?
Nooo to zaczynamy się kształtować 😀

intelektualista
intelektualista
2024 lat temu

Pani Chrzanowski jakie to "prawo" pan skończył? jaka aplikację zrobił? gdzie pan menedżerował i z jakim skutkiem? Czy był pan może członkiem komunistycznego stronnictwa niby demokratycznego ? zamiast pouczać wszystkich poświęć pan chwilę zadumy nad własną osobą

mieszkanka
mieszkanka
2024 lat temu

nie podoba mi się to Jasło nie stać na takie eskapady!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

J. Chrzanowski
J. Chrzanowski
2024 lat temu

Szanowny "obserwator " stosuje zasadę szerokiej definicji tego co nazwałem "ubolewaniem".Ja ją odnoszę do osób,które uprawiają krytykę dla krytyki i dla obrażania ludzi ,pozostając niejako poza tematem.Doskonałym przykładem z ostatniej chwili jest nijaki" intelektualista".Ten monstrualny geniusz przenikliwości…On to jak widać potrafi nawet wyjazd p. Burmistrz do Helsinek skojarzyć z moim życiorysem. No cóż,nie mam zamiaru dyskutować z tego typu delikwentami.Po prostu reprezentuje odmienny poziom kultury bycia.I na tym stwierdzeniupozostanę,utwierdzając owego kompozytora, w niewiedzy co do mojej wiedzy,pracy zawodowej i pogladów politycznych.Nie jest moim zamiarem bycie mentorem ,co ów "inteligent" stara się czytającym wmówić-kompromitując mnie(co mam w d…) Mam nadal zamiar… Czytaj więcej »

intelektualista
intelektualista
2024 lat temu

Panie Chrzanowski, cztery proste pytania – brak odpowiedzi tylko jakiś bełkot.

Moje pytania spowodowane były pańskimi stwierdzeniami, jaki to z pana prawnik menedżer i samorządowiec. Czy zdaje pan sobie sprawę że, ktoś może pana faktycznie znać ???

Irek
Irek
2024 lat temu

Ja piernicze. Ten Chrzanowski jest odporny na poprawne rozumienie treści. Panie Chrzanowski "intelektualista" zadał bardzo konkretne pytania. Odpowiedzi brak. Piszesz Pan "Ten monstrualny geniusz przenikliwości…", a kilka zdań dalej prezentujesz Pan mało genialną przenikliwość słowami następującymi: "Wyobrażam sobie ,ile on partyji zaliczył dla osobistych korzyści,ile klamek sie nawąchał,aby być przy nodze tego czy owego pryncypała." Wcześniej Pan napisałeś też "I na tym stwierdzeniupozostanę…" Niestety na nieszczęscie czytelników nie poprzestając nawalsz Pan następnych kilkanaście zdań pozbawionych sensu. Ową sztucznie nadętą wypowiedź kończysz słowami "nie ujawniony z nazwy,którego metody dyskusji ,o zgrozo ,przypominają czasy lat 50-ych ubiegłego wieku". Pamiętasz Pan te lata?… Czytaj więcej »

J. Chrzanowski
J. Chrzanowski
2024 lat temu

Panowie "intelektualisto" i " Irku" tak się składa,że kojarzę Was obu z imienia i nazwiska.Do waszych głupawych,złośliwych uwag już się i ja,i inni ludzie przyzwyczaili.Trudno. Jest przez to ciekawiej w portalu.Ścierają się bowiem dwa rodzaje postrzegania świata: dzieci(to WY),które upierdliwie o wszystko pytają wielokrotnie -dlaczego?,i osoby dorosłej,która nie ma czasu na obrazkowe tłumaczenie dlaczego np. żaba nie fruwa… Nie dzieciaki,nie zdenerwowaliscie mnie,nie mam zamiaru nawet was porządnie ukarać,nie dam wam nawet klapsa w pupcię.Bawcie sie dobrze.To ludzie was ocenią.I mnie zapewne też.Nie mam zamiaru,to niech bedzie waszym powodem do radości,odpuścic sobie komentowania faktów,wydarzeń w mieście,w którym mieszkam,dzieląc sie ze swoimi… Czytaj więcej »

Irek
Irek
2024 lat temu

Panie Chrzanowski, Pan jest kimś więcej niż geniuszem przenikliwości. Jak Pan to zrobiłeś, że mnie "kojarzysz" i to jeszcze z nazwiska? Ja mujszę Pana zmartwić, bo Pana nie znam i nie "kojarze" i nie próbuję "kojarzyć". Na moje szczęście jest Pan dla mnie anonimowym komentatorem internetowym, który włazi władzy w tyłek pustym patetycznym, pozbawionym argumentów bełkotem.

J. Chrzanowski
J. Chrzanowski
2024 lat temu

Do Irka! Sam Pan przyznał,że"jestem kimś wiecej niz geniuszem przenikliwości",zatem mydlenie mi oczu o tym,że nie znam Pana nazwiska jest kłamstwem. Zapewne nie byloby i nie jest przyjemnoscia dla mnie bliższe poznanie,ale sposób formuowania myśli,dobór słów nie pozostawia cienia wątpliwości co do tożsamości.Nie zamierzam na tym forum,które jest przeznaczone do komentowania istotnych spraw dla miasta,a nie czatem,jak Pan to usiłuje zrobić,dyskutować,spierać się i wysłuchiwać kolejnych pierdół pod moim adresem.Zatem zejdz Pan ze mnie, narazie uprzejmie proszę.Nie chciałbym zostać zmuszony do ostrzejszego,cywilizowanego działania.Nie po to tu jestem,aby prowadzić nieodpowiedzialne rozmowy,a po to by przedstawiać własny punkt widzenia na okreslone sprawy,które,jak sądzę,zawsze… Czytaj więcej »

Mikołaj
Mikołaj
2024 lat temu

Hehe. Mnie też Chrzanowski bawi. Dobre ma nazwisko do tego co pisze. 😆 😆 😆

romek
romek
2024 lat temu

Te Mikołaj załóż z intelektualistą,irkiem stowarzyszenie myślacych inaczej.Porzytek bedzie taki,ze bedziecie pieprzyli jednym głosem to samo,,,

Atomek
Atomek
2024 lat temu

Tak Romuś tak, oczywiście wszyscy myślą inaczej tylko Chrzanowski myśli za wszystkich pozostałych tak samo.

mariog
mariog
2024 lat temu

Śmiech,śmiech i jeszcze raz śmiech daliście się nabrać Jaślanie na tę wyfryzowaną główkę Św. Pani Marii z pod Liwocza, a trzeba było pomyśleć i zastanowić się co jest pod fryzurką oprócz czaszki.Pozdrawiam i współczuję:confused::confused::confused::yes::yes:

AnnaGrochal
AnnaGrochal
2024 lat temu

Drodzy Państwo-czytam was i jeden wniosek mi się nasuwa.Nie ma w was tolerancji dla poglądów innych niż własne.To smutne.POLEMIZOWAĆ NIE ZNACZY OBRAŻAĆ.Gdybyśmy potrafli tyle energii i zapału wkładać w dobre działania dla naszego miasta-mogłoby nam się ono pięknie rozwinąc.Do pana Chrzanowskiego-życzę trochę pokory i odrobinkę samokrytyki.Nie mam na myśli pańskich poglądów lecz pańską pogardę wobec "robactwa"-przepraszam,ale mam wrażenie że tak pan myśli o innych

J. Chrzanowski
J. Chrzanowski
2024 lat temu

Do Anny Grochal. Podzielam Pani pogląd,ze mam awersję do "robactwa",którym określam ludzi,którzy czynią zło ludziom,którzy w dobrej wierze,nie obrażajac nikogo,prezentują własne(niekoniecznie jedynie słuszne) poglądy w sprawie.Na tym polega demokracja.To nie ja proszęSzanownej Pani winienem okazać pokorę,samokrytykę,ale osoby,dla których portale,komentarze są pretekstem do popularyzowania chamstwa w mediach.Na to nie ma zgody i być nie może.Mam nadzieję,że Pani nie popiera ludzi,którym przyjemność sprawia ciągłe ubliżanie godności innych osób,bez wzgledu na status społeczny, i tylko dlatego,że sprawy nie idą po ich myśli,albo,że zależy im na rujnujacej miasto-anarchii,na plecachktórej pragną dojść do władzy dla własnego interesu.Nie potrzeba być profesorem,a mieć trochę zmysłu obserwacyjnego,by dostrzec,że… Czytaj więcej »

Być może "robak"
Być może "robak"
2024 lat temu

Słusznie Pani Anno, zgadzam się, zbyt dużo tutaj emocji, ale… Przyznam się, że rozumiem poniekąd oburzenie niektórych komentujących. Prawdopodobnie wynika to z tego, że znają jasielskie środowisko polityczne, w tym także zapewne i Pana Chrzanowskiego. I jak wynika z ich sugestii (nie tylko na tym portalu) kiedyś prezentował nieco odmienne podjeście do pewnych osób i ugrupowań. Nie twierdzę, że tak jest z Panem Chrzanowskim, bo go nie znam, ani jako uznanego prawnika, ani jako menedżera, a tym bardziej jako człowieka – ale wiem jedno, że w Jaśle ludzi dwulicowych i lizusów mamy pod dostatkiem. To ludzi wkurza. Podobnie i mnie… Czytaj więcej »

j.chrzanowski
j.chrzanowski
2024 lat temu

Do występujacego w roli "być może robaka"! Pana komentarz,jak inne koncentrują się na mojej osobie,a nie treści komentowanego artykułu. Nie spodziewałem się,że wyjazd służbowy Pani Burmistrz spowoduje tak ogromne zainteresowanie moją osobą,poczynajac od życiorysu,a kończąc na dociekaniu mojego politycznego wnętrza.To paranoja,którą tylko ludzie pana pokroju potrafia wytłumaczyc bo ja – nie!A wywalże Pan swoje nazwisko,imię,datę urodzenia,szkoły ,fabryki co żeś Pań robił. Ksero zdobytego wykształcenia ze zdjęciem, i to w formie tablo z innymi dociekaczami.Może wówczas zrozumię z kim mam do czynienia i jak wielka dzieli nas granica .Upierdliwość przekracza tu wszelkie normy ,nie powiem czego bo to oczywiste.Zatem zakończę tą… Czytaj więcej »

mariog
mariog
2024 lat temu

Proszę Państwa Pan Chrzanowski jedynie co dobrze robi to po prostu chrzani – ale tak się chrzani jak się jest nieokreślonym magnetycznie biegunem UPR i Pani z pod Liwocza :D:D:D:D:D

mariog
mariog
2024 lat temu

Panie Chrzanowski pisze Pan dłuuuuuuugo, smutnooooooooo i bez sensu. Wypowiedzi innych są precyzyjne, rzeczowe i trafne. Jak by Pan Panie Ch. dał sobie spokój bo Maria z pod Liwocza to nie jest ta Maria z Częstochowy (przykro mi w tym miejscu że śmiałem je porównać. Żegnam Panie CH.

Być może "robak"
Być może "robak"
2024 lat temu

Widzi Pani to, Pani Anno?
Napisałem spokojnie i rzeczowo, bo są mi zupełnie obojętne emocje dyskutujących tutaj, a przede wszystkim spore emocje Pana Chrzanowskiego. Co najważniejsze zwróciłem się do Pani,a nie do Pana Chrzanowskiego, z którym nie mam najmniejszego zamiaru dyskutować.
Tymczasem Pan Chrzanowski robi te same "wycieczki", tym razem do mnie. Do tego uzurpuje sobie ze mną dyskusję pisząć "Zatem zakończę tą dyskusję z Panem…", na końcu porównując mnie do "badyla napotkanego w lesie".
Chcę Pani pogratulować Pani Anno. Wysunęła Pani bardzo trafny wniosek. Ten Pan ma wiele pogardy dla innych.
Jeszcze raz pozdrawiam.

j.chrzanowski
j.chrzanowski
2024 lat temu

Komentarz d ww uwag jest zbędny.Świadczy o tym,że uboczne skutki jednomyślności rodem z komunizmu są wieksze niż pierwotnie sądziłem…Metody tylko bardziej wyrafinowane. No cóż ,taki jest współczesny swiat,samemu nie wydumać,a gdakać jak poprawność nakazana wskaże.

Back to top button
46
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x