Przegląd mediów

Burmistrz kontra internauci (tv)

Jasielska prokuratura ustala autorów około stu wpisów (na różnych forach internetowych) dotyczących – burmistrz Jasła i jej opinii na temat słynnego już „dębu Hitlera”.

Dochodzenie trwa. Pani burmistrz czuje się znieważona a internauci zastraszeni… Jeśli sąd uzna, że wpisy naruszają jej dobra osobiste – dosadnym internautom grozi nawet do dwóch lat więzienia.
Spór dotyczy tego drzewa w centrum jasła. Zdaniem części historyków nie ma ono nic wspólnego z Hitlerem. Innego zdania jest Kazimierz Polak, który jak twierdzi był naocznym świadkiem sadzenia dębu na cześć wodza III Rzeszy. Wyciąć drzewo czy zostawić w spokoju. W tej sprawie burmistrz Jasła często zmieniała zdanie.

Drzewo – które wycięte jednak nie zostało – pokazywały stacje telewizyjne na całym świecie. Sprawą żyli też mieszkańcy Jasła. W tej sprawie setki komentarzy pojawiły się także na różnych, nie tylko lokalnych portalach internetowych. Niektóre z nich, burmistrz Jasła uznała za zniewagę i pomówienie. Teraz policja pod nadzorem prokuratury chce znać nazwiska autorów komentarzy. Zarządy portali chcą ujawnić dane internautów, ale stawiają warunek.

Trzy największe portale jasielski zwróciły się z prośbą do prokuratury w Rzeszowie by zapewniła nam inną prokuraturę do prowadzenia tej sprawy. – Daniel Baron TerazJaslo.pl

Afera z internetowymi komentarzami w Jaśle jest jednak przestrogą, by wyrażając swoją opinie nie obrażać innych. W opinii wielu internautów, ci którzy obrazili burmistrz powinni być ukarani, ale sprawa nie może ograniczać swobody wypowiedzi.

Burmistrz Jasła nie zgodziła się na rozmowę na ten temat przed kamerą. Dochodzenie w sprawie internetowych komentarzy może potrwać nawet pół roku.

Marek Winiarski
TVP Rzeszów

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
39 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec Jasła
mieszkaniec Jasła
2024 lat temu

PRAWDA W OCZY KOLE !? Dlaczego nie zgodziła się pani na rozmowę przed kamerą ? Zawsze chętnie pozuje pani do zdjęć, udziela wielce mądrych wypowiedzi, itp., itd. Wybrali panią LUDZIE i swoim postępowaniem (nie tylko w sprawie dębu – przypomnę chociażby "pielgrzymkę" służbowym samochodem z kierowcą, wycieczkę do Finlandii, jeżdzenie w ramach "miast partnerskich" i podpisywanie ch… wartych umów prócz współpracy i kontaktów samorządowców – czyt. my przyjedziemy do was na imprezkę a wy do nas), ZASŁUŻYŁA pani na takie komentarze !! NIE JEST PANI ŚWIĘTĄ KROWĄ W INDIACH !! Czuje pani, że to koniec WŁADZY I KORYTA, i teraz… Czytaj więcej »

bay
bay
2024 lat temu

wybory:o
kadencja;):p:):D:lol::yes:
koniec:smilewinkgrin::upset:
potem:sleep:

js
js
2024 lat temu

Oto demokracja wg PiSu.

mieszkaniec jasla
mieszkaniec jasla
2024 lat temu

do mieszkaniec Jasła KOLEGO WYMYŚL SOBIE SWÓJ WŁASNY NICK, A NIE PODSZYWAJ SIĘ ŁASKAWCO POD MÓJ BO TO NIE ŁADNIE.

Ronin
Ronin
2024 lat temu

Czuje się zażenowany słowami Pani Burmistrz, która wypowiedziała się w sprawie dębu Hitlera że "kto by chciał przychodzić koło takiej pamiątki" przykro mi jest stawierdzić że w moim imieniu wypowidział sie Burmisztrz miasta na którego nawet złamanego zwrku w wyborach nie pusciłem (na karcie wyborczej) zajmuje głos za mnie w demokracji wypowiada sie każdy za siebie i mimo wszytko że Hitler sparawił naszemu narodowi, miastu "żydą" i "cyganą" to jako przywódca był wielki potrafi przekonać naród do tak wiekiej zbrodni – czy zmoich słów jest poparcie – otóż nie potępiam to co zrobił ale podziwiam to jaką władze osiągną i… Czytaj więcej »

kolejna afera
kolejna afera
2024 lat temu

ciągnięcie po sądach…to jest rozwiązanie!!! kolejny super pomysł…ciekawe co na to prezes J.K.

mieszkaniec Jasła
mieszkaniec Jasła
2024 lat temu

do mieszkańca jasla: noooo, nie musisz pan tak wrzeszczeć. Nie podszywam się pod nikogo. Po pierwsze KAŻDY kto mieszka w Jaśle może o sobie napisać – mieszkaniec Jasła, po drugie "Jasła" napisałem poprawnie w przeciwieństwie do waszmości (czyli już nie ten sam "nick"), po trzecie może byś pan coś napisał na temat a nie czepiał sie nick'a (zresztą należało zauważyć, że innego – Jasła vs. jasla), jeżeli jednak nie widzisz pan różnicy, no cóż pozostaje tylko … okulista. Pozdrawiam i miłego dnia życzę.

mm
mm
2024 lat temu

to jest cały pis okropne

jasiel
jasiel
2024 lat temu

Ciekawe, czy jasielska prokuratura nie ma nic ciekawszego do roboty niż tropienie internautów obrażających cześć p. burmistrz? Jeśli czuje się obrażona to niech sobie za własne pieniądze wynajmie detektywów, którzy
ustalą "sprawców" a potem też za własne pieniądze wniesie prywatne pozwy. W każdym razie będziemy mieli niezły ubaw. Tylko dlaczego za publiczne pieniądze?

TK
TK
2024 lat temu

ciekawe, gdzie odbędzie się proces:lol: stadion jakiś sad wynajmie i przeznaczy trybuny na lawę oskarżonych:lol:

ten zły
ten zły
2024 lat temu

Oglądałem materiał filmowy i stwierdzam z zażenowaniem, że pan prokurator Ohara działa co najmniej dziwnie…
Jak zrozumiałem, najpierw ujawni sie dane internautów, a później bedzie można się zastanowić czy owe wpisy są obraźliwe i podpadające pod paragraf.
A ja sądzę, że logiczniej byłoby na wstępie stwierdzić czy wpisy są obraźliwe, a dopiero później zajmować czas policjantom wyłącznie pozyskaniem danych tych internautów, co do których można postawić zarzuty obrazy majestatu królowej z Dąbrówki.
Ale czy można się dziwić, że prokuratura w Krośnie robi takie rzeczy – wszak to właśnie prokurator z Krosna jest senatorem PiS….

ixi
ixi
2024 lat temu

paranoja! Pani Burmistrz nie ma inny-wazniejszych spraw na glowie? Nie ma na co pieniedzy wydawac? Palnela bzdure i zrobila z siebie i z Jasla posmiewisko – wiec czego sie spodziewala – oklaskow? Glupota goni glupote! Jesli ktokolwiek powinien byc na celowniku to tylko ona!:mad:

igor
igor
2024 lat temu

W moim przekonaniu ciaganie po sądach nic nie da p. Burmistrz.Chamstwo jest i podlega ewolucji.To walka z wiatrakami.Najlepiej być ponad to,nie komentować.Ja bym tak zrobił.A swoją drogą współczuję p. Kurowskiej za to co musi czytać,a tym co piszą ich tempoty umysłowej.

vc
vc
2024 lat temu

A cały proces odbędzie się w JDKu i to będzie najlepszy kabaret ostatnich lat…

pis
pis
2024 lat temu

ronin bardzo dobra myśl i propozycja piszmy do p. burmistrz petycje powinna odpowiedzieć zobaczymy poczekamy

zdegustowany
zdegustowany
2024 lat temu

a to dopiero ciekawostka ! radni są bezradni, siedzą cicho jak myszki bojąc się p.burmistrz, teraz jeszcze pokrzykuje na krytykujących jej poczynania. Jako żywo przypominają mi się czasy kultu jednostki !!!! Wczoraj przez Jasło przejeżdżał wyścig Tour De Pologne, z niecierpliwością czekałem na relację TV i co ??? psińco ! ani słówka o Jaśle, jednego obrazu ! Strzyżów, Biecz, Grybów i Krynica miały swoje minutowe wizytówki tylko nie Jasło największe miasto wczorajszego etapu ! szansa aby ktoś z innej części Polski lub nawet Europy dowiedział się o naszym pikutkowie minęła bezpowrotnie. Powód – p.burmistrz była zajęta pseudo-promocją miasta za pomocą… Czytaj więcej »

ten zły
ten zły
2024 lat temu

Do igora!
"…współczuję… tym co piszą ich tempoty umysłowej".
Więc masz na myśli również siebie, bo właśnie to napisałeś

ed
ed
2024 lat temu

@zdegustowanyB)
W gorlicach wyścig się zaczynał, w bieczu i grybowie były lotne premie, w krynicy meta, a przez jasło i gorlice o których nic nie było peleton tylko przejeżdzal , nie było więc sensu wspominać tak jest na wszystkich etapach. zresztą relacja jest zawsze z ostatnich kilkudziesięciu kilometrów. Mam nadzieję że następnym razem u nas będzie jakaś premia lub początek. koniec etapu.:smilewinkgrin: z drugiej strony jasło już się rozsławiło więc nie narzekaj że nikt nas nie zna.:smilewinkgrin:

Tomm
Tomm
2024 lat temu

Pani szanowna towarzyszka Kurowska udowodniła z jakiej partii się wywodzi BRAWO BIJE ZE WSZECH MIAR! Ten kto wojuje szabelką i udaje partię niezwykle demokratyczną jest w zasadzie partią komunistyczną taką jak PiS i dlatego, uważam, że ta partia grozi Polsce grozi demokracji w tym kraju! Wyborcy pokażmy tej chorej partyjce w wyborach gdzie ich miejsce! Do sądu pozywać internautów owszem, ale nie za prawdę o Polsce PiS do GNOJU!!!

loginspl
loginspl
2024 lat temu

jusus …. tyle zachodu o głupi dąb …. wyciąć i zrobić lepszą komunikacjie…rondo czy cóś ….;)

Pawka Morozow
Pawka Morozow
2024 lat temu

Winnych proponuję łamać kołem i spławiać na odkrytym basenie!

Ci, którzy przeżyją mają napisać referat o pięknej i mądrej Pani Burmistrz… tez referatu uzasadniać nie muszą…

EWA BOGUSŁAWA
EWA BOGUSŁAWA
2024 lat temu

A to Ci niespodzianka .Działacze PiS walczyli z cenzurą w PRL-u ,a teraz cenzura powraca do Jasła wprowadza ją pani burmistrz .To co działacze PiS krytykowali teraz wdrażają w życie.Strach się bać.Czy komputery będą odbierać ,czy jest w planie wprowadzenie zakazu korzystania z komputerów i internetu?Mieszkańcy Jasła to nie uczniowie ,którym można pogrozić paluszkiem i zabronić wypowiadania swoich opinii w sprawach nas dotyczących i kompromitujących/ dotyczy to sprawy dębu/

ixi
ixi
2024 lat temu

ktos tu zapomnial KTO TU KOGO ZATRUDNIA na stanowisku BURMISTRZ JASLA – pani K. vs CZY MIESZKANCY JASLA – kto tu ma sluzyc komu?! paranoja pisobolszewicka! Do roboty by sie lepiej wziela.

lakiluck.pl
lakiluck.pl
2024 lat temu

Wybory,a jakże-demokratyczne,ale chciałoby się
rządzić autokratycznie.Niestety to nie Białoruś.
Takie chore pokusy objawia p.burmistrz…:uhoh::yes::bigeek:

Jayne
Jayne
2024 lat temu

Wy Jaślanie nie potraficie wyrazić sowjej opinii na dany temat inaczej, jak tylko napadając na wszystko i wszystkich. I słuszną decyzję podjęła p. Burmistrz. Was wszystkich opluwających, prokuratura pownna wyczesać co do jednego i zagonić do robót publicznych. Może cokolwiek zmieniło by w Was wychowanie poprzez pracę.

ten sam co na jasło4u
ten sam co na jasło4u
2024 lat temu

nadgob dnia 07.08.2009, 00:15 – ip: 94.251.195.* Większość piosze o obrażaniu Pani Burmistrz i Pani Dyr. JDK. Co należy rozumieć pod pojęciem obrażania kogoś? Czy mówienie komuś prawdy wprost jest obrażaniem jego godności? Mówi się o wulgaryzmach- widzę, że gdzie mają być jakieś słowa powiedzmy obraźliwe tam moderator wstawia ******. Czy Pani Dyr JDK ma pretensje o to, że ma taką opinię o czym pisała prasa w Jaśle i Krośnie to wina internautów ? Mogę przedstawić Pani Dyrektor byłych jej podwładnych z Krosna z Domu Kultury i powiedzą jej wprost w oczy jakie mają o niej zdanie podobnie jak wielkie… Czytaj więcej »

tweety
tweety
2024 lat temu

Określenie pani Marii Kurowskiej na jednym z portali mianem cytuję: "prymitywna wiejska nauczycielka" jest obrazą osoby czy może krytyką burmistrza Jasła?

Ronin- od dziś feminista męski
Ronin- od dziś feminista męski
2024 lat temu

Wie Pani co prose sie czepiać przestępców a nie opini publicznej. nienawidze pani wypowiedzi i pani osoby nieche wyrażac sie tu feministycznie ale kobita dążyla do władzy do władzy apsolutniej ale ktoś kto ma mózg w całosci to ma troszke słabsze oercepcje jak człowiek podizelony na dwie półkule j ja widać kobiet (samica u ssaków których jesteśmy grópą) zajmuja sie oniskiem rodzinym i urodzeniem potomstw a opieką nad nimi i dogadzaniem samcą ale nigdy przyroda nie odnotowała w przyrodzie aby to kobieta była przywódcą stada – a wyjatek proszę pamiętać potwierdza regółe.

Ronin- od dziś feminista męski
Ronin- od dziś feminista męski
2024 lat temu

oo widzicie państwo zapomniałem na ostaniej sesji Pani Burmistrz podkreśliła mocna akcent na ' W MOIM MIESCIe" co to do h o l e r y FOLWARK ZWIERZĘCY czy demokratyczn POLSKA o którą walczyli nasi rodzice – niektórym to władza na MÓZG UDERZYŁA i prawda DŁUGIMI po OCZACH chyba wali mocna

Ronin- od dziś feminista męski
Ronin- od dziś feminista męski
2024 lat temu

Drodzy internauci znam dobrego prawnika – nie drogi do tego zatrudnijmy detektywa który pogrzebie w naszym miescie i pozbiera dowody na to co Pani Burmistrz uznaje za pomówienie – niech nam dowiedzie że to nie pomówienie – i ZWRACAM SIE Z APELEM PROSZĘ O SZNOWANIE NASZEJ PANI BURMISTRZ PONIEWARZ JEST FENOMENALNYM EKONOMISTĄ I ZMNIEJSZYŁA DŁUG PONIŻEJ 25% WIEC UWARZAM ŻE MARNUJE SIE NA STANOWISKU BURMISTR Z TEN FENOMEN POWINIEN TRAFIĆ DO MINISTERSTWA FINANSÓW I ZMNIEJSZC TAK SAMO DŁUG KRAJU – popre Panią na Ministr finansów ale nie na burmistrz MOJEGO MIASTA. I co każdy obywatel który wyrazi swój sprzeciw i… Czytaj więcej »

ut
ut
2024 lat temu

Do "Jayne"- czasy co prokuratura czesała wszystkich co ośmielali się miec inne zdanie niż władza ,a co gorsza krytykowanie tej władzy mamy już za sobą ! Może lepiej się zastanowic DLACZEGO tak jest krytykowana ,bo jakaś przyczyna tego musi byc! . A robotami publicznymi to nie strasz { to też już było } mam 30 lat pracy za sobą na pewno więcej niż Ty życia !

lukas
lukas
2024 lat temu

5000 głosów tępy narodzie…. 5 tys

tomborlew
tomborlew
2024 lat temu

Nie jestem mieszkańcem Jasła ale zastanawia mnie wielkość tego dębu – coś taki mikry jak na 70 letnie drzewo. Komuna była zła więc w ramach rozliczeń można wyciąć wszystkie drzewa posadzone za komuny. Jasło stanie się wówczas piękną pustynią.

nobel
nobel
2024 lat temu

To się nazywa klimakterium!

Jayne
Jayne
2024 lat temu

Do "ut". Ile mam Zycia za sobą, to już jest wyłącznie mój problem. Zapewniam Cię, że nie wypadłam wczoraj z gniazda. I roboty publiczne też mam za sobą. Ale mój miły Panie krytyka nie polega na na wyzywaniu osób które mają inne od nas zdanie.
Nie mam nic przeciwko krytykowaniu osób na świeczniku, pod warunkiem, że odbywa się to w ramach kulktury tak szeroko "pojmowanej" przez internatów.
Pozdrawiam.

tor - onion routing
tor - onion routing
2024 lat temu

Panie/Panowie dlaczego nie uzywacie aplikacji TOR – przynajmniej panowie w garniturku mogli by sie zajac bardziej kreatywnymi sprawami a nie gonic pania Henia za to ze cos mu sie zlego powiedzial. Co innego jak by to byla osoba znana z reputacja ale jakis pan Heniu co nawet sie nie podpisal z nazwiaska ani z imienia jak moze kogos zniewazyc – Smiechu warte

barubar
barubar
2024 lat temu

Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
1 – Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 – Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

Ronin
Ronin
2024 lat temu

A może skargę Pani Burmistrz zaskarżymy do Trybunału Konstytucyjnego ??

kotek
kotek
2024 lat temu

do barubar świetnie cytujesz konstytucje, ale czy zezwala ona na publiczne obrażanie innego człowieka, co ma wspólnego krytyka z obraźliwymi epitetemi? , które żaden kulturalny człowiek nie powinien wygłaszać publicznie, czy nie obowiążuje nas już żadna kultura wypowiedzi. Odpowiedzcie, co ma wspólnego wolność słowa z wulgaryzmami, czy nikogo już nie stać na krytykę w cywilizowanym języku. Bez obraźliwych epitetów nie można wyraziź opinii. Konstytucja mówi o poszanowaniu godności drugiego człowieka o tym już kolego nie wiesz.Możesz zgadzać się z cudzym działaniem lub nie, ale jeśli publicznie go znieważasz to możesz zostać ukarany.

Back to top button
39
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x