r e k l a m a
Przegląd mediów

Burmistrz Kurowska w Helsinkach promowała Jasło.

Przez dwa dni Maria Kurowska, burmistrz Jasła, i kierownik magistratu debatowali w Helsinkach o ochronie Morza Bałtyckiego. Po co tam pojechali?

Żeby promować miasto.

Wyprawa burmistrz Kurowskiej do Helsinek kosztowała podatników prawie 4 tys. zł. (Fot. Wojciech Żebracki)

Maria Kurowska pojechała do Helsinek aby:

– nawiązać kontakt z fińską Fundacją Johna Nurminena i szwedzką Baltic Sea 2020,

– promować Jasło na forum międzynarodowym,

– przeprowadzić rozmowy z przedstawicielami biznesu,

– zapoznać się z ambasador RP Joanną Hofman, konsulami i pracowników konsulatu i przedstawić im ofertę turystyczną,

– nawiązać kontakt z ministrami rządu polskiego Stanisławem Gawłowskim i Andrzejem Jagusiewiczem, omówić z nimi problemy braku i nadmiaru wody w Jaśle

O seminarium, które pod hasłem „Promocja bałtyckiego planu działania na rzecz poprawy środowiska Morza Bałtyckiego” zorganizowali Finowie, pisaliśmy w środę. Maria Kurowska i Paweł Zawada, kierownik wydz. gospodarki mieniem w UM, byli wśród 70 zaproszonych gości, zaproszonych przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

– Zaproszenia zostały wystosowane m.in. do prezydentów i burmistrzów miast położonych nad największymi polskimi rzekami oraz miast nadbałtyckich, przedstawicieli przedsiębiorstw wodno – kanalizacyjnych, przedstawiciela Ministerstwa Środowiska – wylicza Katarzyna Pirowska, radca GIOŚ.

Do Helsinek nie pojechali np. prezydencki Gdańska, Gdyni, Sopotu i Łodzi. – Nic nie wiem o takim seminarium. Pan prezydent był w tym czasie w Gdańsku – stwierdził Antoni Pawlak, rzecznik prezydenta Gdańska.

Od wtorku usiłujemy ustalić ile kosztował wyjazd Kurowskiej i kierownika Zawady. Dopiero dzisiaj Paweł Kozioł, rzecznik UM w Jaśle, przekazał nam te dane.

Przelot samolotem dwóch osób kosztował podatników 2558 zł, noclegi w hotelu w Warszawie, spowodowane wczesną godziną wylotu do Helsinek – 400 zł, przejazd do i z Warszawy służbowym samochodem – 600 zł. A delegacje? Prawie 192 zł za dwie osoby. Pobyt w Finlandii fundowali organizatorzy.

Ewa Wawro
Nowiny24.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
t.y.
t.y.
2023 lat temu

dajcie spokoj tej pani na idiotyzm nie ma rady jej czas sie konczy malymi kroczkami sama sie unicestwi to tylko kwestia czasu mozg juz nie nadaza za pomyslami:mad:

Obserwator
Obserwator
2023 lat temu

pani redaktor nie wysiliła się pani zbytnio z tą ripostą…spodziewałem się czegoś ambitniejszego Jakieś skandale. tyle szumu i nic…obdzwonila pół Polski zeby znależć kogos kto nie był na seminarium a kto był to Pani nie napisze, Fee jak zwykle ukazuje pani jedną stronę medalu…

emeryt
emeryt
2023 lat temu

Brawo Pani Ewo! Tak trzymać !Mnie nic z tego "promowania" !

alekx
alekx
2023 lat temu

JASŁO ŻĄDA DOSTĘPU DO MORZA!!! – prawdopodobnie w ciągu najbliższych dni przez jasło przetoczy sie fala protestów.

Robert
Robert
2023 lat temu

Czystość Morza Bałtyckiego ważniejsza niż problem śmieci w Jaśle, zadłużony ZMKS, czy zahamowanie rozwoju miasta – strefa ekonomiczna !

mieszkanieć jasła
mieszkanieć jasła
2023 lat temu

HE HE NIC DODAĆ,NIC UJĄĆ,POPROSTU JEDNO WIELKIE BAGNO,TA PANI NIE MA HONORU ANI AMBICJI(CO WIDAĆ)

jpł
jpł
2023 lat temu

… Burmistrz Kurowska w Helsinkach promowała Jasło" a miała czym???.

matrix
matrix
2023 lat temu

Szczyt hipokryzji Pani Burmistrz, takie tłumaczenie się jest kompletnie bez sensu, nawet dziecko wie, że, odstępując od budowy nowoczesnego zakładu utylizacji śmieci zanieczyszcza pani środowisko i Bałtyk też ! może pochwaliła się pani w helsinkach- ze śmieciami sobie nie radzę i podrzucam je krośniaczkom. Za pani błędy my płacimy/wzrost cen śmieci o 50% / co w skali miasta stanowi zdecydowanie większa kwotę niż te głupie 4tys. Jeżeli pani tego nie rozumie to jest mi przykro. Chwilę temu Burmistrz odstępuje od budowy strefy przemysłowej, po czym jedzie do Finlandii szukać przedsiębiorców??? Już widzę fińskich biznesmenów inwestujących w Jaśle na 2,5 hektarowym… Czytaj więcej »

Arbi
Arbi
2023 lat temu

Jej broda wygląda jak zadek…

wania
wania
2023 lat temu

Stronniczość dziennikarska jest nie na miejscu. A porachunki osobiste nie powinno załatwiać się w taki sposób. Pani Ewo nie ma pani innych tematów?

Maksi
Maksi
2023 lat temu

Widzisz Wania, pewnie są, ale jak na razie żadna inna władza w głupotach nie dorównuje…

Iwan
Iwan
2023 lat temu

Czy efekty tej wizyty będą się równać, że fińskie firmy walą drzwiami i oknami do Jasła?To dobrze się składa, bo będzie miejsce w strefie ekonomicznej? Sądzę, że trzeba już tą strefę powiększyć, ponieważ po tej wizycie zabraknie tam miejsca….

jaślanka
jaślanka
2023 lat temu

Żałosna!!!!

A.Grochal
A.Grochal
2023 lat temu

Arbi nie ma znaczenia dla Jasła wygląd brody aktualnego czy przyszłego burmistrza-nawet jeśli tak jest,to to jest zwykłe obrażanie .To nie broda decyduje o trafności decyzji podejmowanych przez władzę.Pozdrawiam

jaslanin
jaslanin
2023 lat temu

Burmistrz to nie kanarek zamknięty w klatce,śpiewający jak mu każą.A to wydaje sie sugerują niektórzy z komentatorów.

Back to top button
15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x